MASTER CAM- wycinanie kształtów w tekstolicie


RAJMUND
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: warszawa

#11

Post napisał: RAJMUND » 28 sty 2010, 12:25

ok
załącz plik z mastercama bo nie wiem jak to robisz.



Tagi:


Autor tematu
LiutenetMaria
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2010, 09:56
Lokalizacja: Kraków

#12

Post napisał: LiutenetMaria » 28 sty 2010, 14:06

załączam przykładowy plik
Załączniki
Przyklad.rar
(6.99 KiB) Pobrany 201 razy


RAJMUND
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: warszawa

#13

Post napisał: RAJMUND » 28 sty 2010, 14:20

dobrze że załączyłeś , bo w życiu bym nie wpadł że można tak zrobić:))))))))
rozbawiłeś mnie do łez:))))))))))))) bez uraz ale widać że nic nie wiesz o mastercamie:)))))))))))))))))))

Po prostu zaznaczyłeś bez sensu punkty, nie robi się tak, tylko jednym kliknięciem myszy zaznaczasz cały łańcuch.
Wejdź jak na zdjęciu poniżej do menu łańcuch prawy przycisk myszy i wybierz "Wybierz wszystko" i zaznacz jednym kliknięciem cały łańcuch :mrgreen:
i wszystko gra jak należy , czekam na pomógł:)))))))))))))))
Załączniki
lancuchwybor.jpg
lancuchwybor.jpg (8.99 KiB) Przejrzano 1048 razy
lancuch jeden.JPG
lancuch jeden.JPG (31.57 KiB) Przejrzano 404 razy

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#14

Post napisał: Rayford » 28 sty 2010, 14:27

Może mi się uda pomóc, tak od początku:

Rysuję np: kwadrat
Następnie zakładka typ maszyny/ frezarka/ domyślny
Otworzy ci się z boku - grupa maszyny-1 i po niżej wybierasz/ właściwości / ustawienie przygotówki
Na stempnie klikasz w przycisk wszystko i w X i Y wpiszą się ci rozmiary twego kwadratu, powiększ je np: o 10mm i w okienku Z wpisz grubość swego materiału np:5 i Ok
Następnie zakładka ścieżki / ścieżki po konturze / wpisujesz nazwę
Następnie klikasz w swój kwadrat i na linii kwadratu powstanie zielona strzałka jeśli jest zgoda z ruchem wskazówek zegara to będziesz miał wycięte po zewnętrznej jeśli chcesz z wewnętrznej to klikasz jeszcze raz na kwadrat i zmieni ci się kierunek, następnie w otwartym oknie łańcuch klikamy OK.
Otwiera się następnie okno i wybieramy narzędzie klikając biblioteka narzędzi po wybraniu frezu wpisujemy prędkości posuwów - posuw roboczy, posuw wgłębny, posuw wycofania
Następnie otwieramy zakładkę -parametry konturu i wszystkie wysokości na absolutnie, wycofanie możesz odznaczyć, pł. wycofania np: 10, góra przygotówki 0.0 Głębokość wpisujesz grubość swego materiału tylko z minusem w naszym przypadku -5.0
Następnie rozwijamy typ konturu i wybieramy Pochylenie, uaktywni się klawisz Pochylenie, klikamy w niego, w nowym oknie zaznaczamy głębokość i jak chcesz na przykład aby wycinanie zrobić na dwa razy bo materiał gruby to wpisujesz 2.5 wtedy frez weźmie na raz 2.5 mm i w przypadku grubości 5 milimetrów frez zrobi dwa okrążenia, następnie zaznaczamy Ruch przejścia na głębokości końcowej i klikamy Ok.
Następnie klikasz wejścia /wyjścia i wybierasz jak frez ma wjeżdżać w kontur czy prostopadle czy styczną w naszym przypadku zrobimy aby frez wjeżdżał od razu w kontur w tym przypadku w okienkach długość i promień wpisujemy zero i Ok i jeszcze raz Ok i gotowe. teraz możesz przeprowadzić symulację ....

To tak na początek...


Autor tematu
LiutenetMaria
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2010, 09:56
Lokalizacja: Kraków

#15

Post napisał: LiutenetMaria » 28 sty 2010, 18:33

RAJMUND pisze:dobrze że załączyłeś , bo w życiu bym nie wpadł że można tak zrobić:))))))))
rozbawiłeś mnie do łez:))))))))))))) bez uraz ale widać że nic nie wiesz o mastercamie:)))))))))))))))))))
Spokojnie nie obrazę się, no nie ukrywałem że nie mam doświadczenia z MasterCam-em. Zainstalowałem go dziś i po 30 minutach zrobiłem to co zamieściłem. No może troszkę dłużej..
Jutro zrobię tak jak napisaliście i zobaczymy.

Ja więcej niż właśnie takie proste elementy nie będę wycinał. Może kiedyś...
A jak zrobić jak będę miał wewnątrz tej figury jeszcze okrąg?

[ Dodano: 2010-01-29, 08:58 ]
Rayford pisze:Może mi się uda pomóc, tak od początku:
Następnie klikasz wejścia /wyjścia i wybierasz jak frez ma wjeżdżać w kontur czy prostopadle czy styczną w naszym przypadku zrobimy aby frez wjeżdżał od razu w kontur w tym przypadku w okienkach długość i promień wpisujemy zero i Ok i jeszcze raz Ok i gotowe. teraz możesz przeprowadzić symulację ....
Mam z tym poleceniem problem. Wyskakuje komunikat Upgrade to 1 level.
Mam do wybory 2D, 2Dchamfer, Ramp, Remachining. Czym się różnią te ustawienia?

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#16

Post napisał: Rayford » 30 sty 2010, 06:23

Przede wszystkim zainstaluj najpierw sobie spolszczenie jest tutaj dobierz któreś do swojej wersji... Co do twego wyskakującego polecenia to nie wiem czemu ono wyskakuje, u mnie takiego polecenia nie ma, morze inne wersje mamy albo coś wcześniej nie tak zrobiłeś...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”