TURBO CNC komunikat na początku pracy

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu TurboCNC

Autor tematu
nwd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2006, 10:25
Lokalizacja: Zawoja

TURBO CNC komunikat na początku pracy

#1

Post napisał: nwd » 16 paź 2006, 08:37

Witam dopiero zaczynam uczyc sie tego programu i mam pytanie. Włanczam go ale na początku wyskakuje mi taki komunikat:
Turbo CNC 4.01 Built 050312(DPMC)10/15/2006
Free RAM (largest possible file):66,91M80387or internal math co processor present
BIOS reports available parallel parts on this machine
LPT! at adress $378,(888D)
LPT2-not instaled
LPT3 not insatled
Be awara that some cards may be physically pressent and not reported to BIOS
Ports initialized. OK to power-up drives...
Reading machine position from A:/TURBOCNC.INC...done
Reading tool offets fromA:/TURBOCNC.TL...
PROBLEM!Could not find tool file
Meas 8254 timer latency:3,63 microseconds, max is 39,00 min is 3,00
Frequency where jitter approaches 10% is 32859,1HZ
TIP OF THE DAY:
Twere are two kinds of computer user in the world..
1)People that keep regule beckup in a safe place
2)Morons!!!
<Press any key>
I tu mam pytanie co tu jest napisane zwłaszcza co to za problem czy mam niewłaściwy komp bo nie znam angielskiego
2 pytanko tyczy sie czy jest możliwość zapisania zawartości dyskietki na twardzielu albo CD tak żeby mi łatwiej startował TURBO CNC bo dyskietki samiwiecie sa jakie sa i może nadejśc chwila kiedy mi zniej nie odczyta . Za pomoc dzieki i pozdrowienia.



Tagi:

Awatar użytkownika

Boni
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 10 lip 2006, 18:25
Lokalizacja: Grodzisk Maz

#2

Post napisał: Boni » 16 paź 2006, 10:41

Zgrać go możesz byle gdzie na twardy, będzie chodził, brakiem pliku narzędzi możesz się na początek nie przejmować. Proponuję podciągnąć angielski i poczytać instrukcję od TurboCNC, bo nie bardzo wyobrażam sobie jak masz zamiar pracować tym programem czy podobnymi bez angielskiego.


MarK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2006, 08:32
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: MarK » 16 paź 2006, 12:40

Witam!
W komunikatach, które wyświetla TurboCNC nie ma nic niepokojącego. Na końcu komunikat, żeby wcisnąć przycisk w celu kontynuacji :-)
W lutym tego roku rozpocząłem tłumaczenie podręcznika do TurboCNC. To co zdążyłem przetłumaczyć można ściągnąć tutaj: www.kem-cnc.webpark.pl.
Niestety niedługo później moi zleceniodawcy bardzo się "ożywili" i nie miałem czasu na dokończenie tłumaczenia (przy okazji przepraszam wszystkich zainteresowanych). Może niedługo będzie trochę więcej czasu, to postaram się ruszyć z tym dalej :-)


Autor tematu
nwd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2006, 10:25
Lokalizacja: Zawoja

#4

Post napisał: nwd » 16 paź 2006, 18:32

Te brak narzedzi przetłumaczyłem nie wiem jednak o co chodzi z tymi Hz i Ramami

Awatar użytkownika

Boni
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 10 lip 2006, 18:25
Lokalizacja: Grodzisk Maz

#5

Post napisał: Boni » 16 paź 2006, 18:52

Dostępny RAM pokazuje i tyle, mam wrażenie że prosto z BIOSu, więc przy nowszych kompach i zintegrowanych grafikach nie ma co mu wierzyć, ale to mało istotne, to bardzo oszczędny program. W Hz podaje domniemaną maksymalna częstotliwość jaką jest w stanie wystawić na LPT, 10% poniżej max, ale to też bardzo zgrubne oszacowanie i przy nowych zinterowanych scalakach załatwiających w jednej kości LPT, RSy, sieć i Bóg wie co jeszcze to mało wiarygodne, znaczy, w górze niewiarygodne, 30k u ciebie to spoko wynik, ale może da się ustawić 20 a może 40, tyle że nie ma co się podniecać, bo żaden silnik tego nie wyrobi (natomiast w dół można mu wierzyć, jak pokazuje np. na pentium 1 pod Win że max jest 6kHz, to rzeczywiście nie warto szukać 6 czy 7kHz bo nie wyjdzie). Generalnie nie przejmuj się, ciesz się programem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „TurboCNC”