TAE 32N, Mach3 Turn: Limity i pomoc przy makro.

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Sebastiian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017, 22:21

TAE 32N, Mach3 Turn: Limity i pomoc przy makro.

#1

Post napisał: Sebastiian » 24 lis 2017, 23:57

Witam,
jest to mój pierwszy post, bo zawsze udawało mi się odszukać na tym forum potrzebne informacje, ale tym razem nie znalazłem czegoś co by mi pomogło.

Od początku. Pacjentem jest stara tokarka numeryczna, wyprodukowana z Andrychowie, model TAE 32N.
Praktycznie cała elektronika z niej wyleciała, zostały tylko elementy mechaniczne.
Postanowiłem użyć do jej wysterowania Macha 3. I tu zaczynają się problemy.

1. Po najechaniu na krańcówkę podłączoną do Macha jako Z++ Limit, nie wiem w jaki sposób z niej zjechać, gdyż nie mogę wyłączyć przycisku RESET.
Funkcja OverRide Limits w zakładce diagnostyka nie chce się uruchomić, jakby w ogóle był nie aktywna.

Obrazek

2. Potrzebuje również pomocy przy budowie Makro, zdaje sobie sprawę, że są osoby, które żyją z tego, ale chciałbym sam się tego nauczyć, zrozumieć, napisać i wiedzieć jak to działa.

Makro potrzebne jest to sterowania głowicą narzędziową. Jej konstrukcja jest bardzo prosta.
Sterowana jest głownie za pomocą 3 elektrozaworów hydraulicznych:
-pierwszy odblokowuje zapadkę zabezpieczającą przed obrotem
-drugi powoduję wysunięcie całej głowicy z korpusu
-trzeci obraca nią tylko jednym kierunku

W trakcie pisania Makra zatrzymałem, się w momencie, gdy muszę zatrzymać wykonywanie programu do momentu, w którym, pojawiają się odpowiednie sygnały z zewnątrz, tzn zmieni się stan odpowiednich wejść INPUT.
Dla wyjaśnienia:
-aktywuje OUTPUT1
-program w tym momencie się zatrzymuje, OUTPUT1 jest aktywny dopóki np INPUT1, INPUT2 i INPUT3 zmieni stan z niskiego na wysoki.
-po spełnieniu tego warunku OUTPUT1 się dezaktywuje a dalej uruchamiają się dalsze linie kodu

Próbowałem kombinować z: SystemWaitFor(Input1); While IsMoving Wend; i GetOEMLED, ale moja marna wiedza i doświadczenie się tutaj kończy i w związku z tym proszę o pomoc.




fulcrum29
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 12 lis 2017, 14:08
Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: TAE 32N, Mach3 Turn: Limity i pomoc przy makro.

#2

Post napisał: fulcrum29 » 25 lis 2017, 23:54

To jest problem...Zjechac z krancowki w Z+ mozna tylko mechanicznie-Z lewej strony powyzej silnika głownego jest naped osi Z na pasku zebatym.Trzeba mechanicznie to ruszyc.bo bez sterowania orginalnego nie jest to mozliwe inaczej-gdyby istnial i dzialal orginalny sterownik w PLC to nawet jak zapali sie czerwony led informujacy o najechaniu na koniec osi Z+ mozna w JOGu zjechac z niej-nawet bez Refpoint
Mozesz okreslic_cała elektronika z niej wyleciała?...moze tylko soft do kompa? plc?...
Uzywam takiej od 2 lat z lekko uwalonna elektronika i działa...na orginalnym sterowniku sinumerik 810t

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”