Silniki/osie nie reagują na zmianę pinów, żyją własnym życiem

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
pankracy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2016, 01:14
Lokalizacja: Krk

Silniki/osie nie reagują na zmianę pinów, żyją własnym życiem

#1

Post napisał: pankracy » 26 paź 2018, 05:06

Witam,
Mam problem z uruchomieniem nowego stołu (plazma).
Pierwotnie zainstalowałem mach3 na komputerze1( 32 bit win7). Silniki wysterowałem , przypisałem piny , jednak oś X musiałem podpiąc do portu B na płycie sterującej (piny 16,17)bo port X nie działał poza tym wszystko ładnie chodziło poza odpalaniem palnika plazmy, przekaźnik nie podawał sygnału. Kupiłem nową płytę i to samo. Doszedłem więc do wniosku że mam uwalony port w kompie.
Zmieniłem komputer , okazało się że ma win7 64bit, przeinstalowałem na wersję 32, zainstalowałem Macha, ustawiłem piny, motory itp
Dokładnie jak porzednio ( wg zdjęć) . I teraz: palnik plazmy włacza się bezproblemowo, port X jest obsługiwany, natmiast fizyczne umiejscowienie silników nie odpowiada danym z macha. np sterując osią X w machu tak naprawdę porusza się oś Z , sterując Z porusza się A itd. Próbowałem pozamianiać piny ale bez jakiejkolwiek reakcji, jakiego bym numeru pinu nie wpisał nic się nie zmienia dalej X porusz Z itp.
Rownież zmiana low active (dir i step) nie wywołuje zmian.
Coś ewidentnie sknociłem , teraz prosze o poradę gdzie szukać.




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Silniki/osie nie reagują na zmianę pinów, żyją własnym życiem

#2

Post napisał: zibi » 26 paź 2018, 09:29

Jeśli sterownik (biblioteka w machu od sterownika) ma na sztywno wpisane porty i piny to tylko mechanicznie przewody sygnałowe możesz pozamieniać w driverze silników.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”