Kod OEM - dopuszalny błąd z enkodera

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Zyga397
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, 18:34
Lokalizacja: Starogard Gdański

Kod OEM - dopuszalny błąd z enkodera

#1

Post napisał: Zyga397 » 04 sie 2016, 15:05

Mam proste pytanie - czy istnieje jakiś kod OEM, który pozwoli mi zmieniać maksymalny dopuszczalny błąd między pozycją wrzeciona, a tą odczytaną z enkodera?

Mam podłączone trzy liniały magnetyczne przez port równoległy. Wszystko się komunikuje i zlicza. Teraz kombinuję ze stworzeniem odpowiedniego okna do obsługi tego układu.

Czy jest ktoś kto kiedyś ogarniał ten problem i umie mi pomóc?



Tagi:


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#2

Post napisał: dziabi3 » 03 wrz 2016, 12:17

Może zacznij od początku i powiedz co chcesz osiągnąć.
Potem odpowiem ci czy to jest wykonalne.
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)


Autor tematu
Zyga397
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, 18:34
Lokalizacja: Starogard Gdański

#3

Post napisał: Zyga397 » 26 wrz 2016, 14:08

Mam frezarkę do której podłączone są trzy liniały magnetyczne Z racji tego, że dokładność pozycjonowania enkoderów jest lepsza od pozycjonowania samej obrabiarki powstaje jakiś błąd między pozycją wyświetloną w DRO, a tą zliczoną z liniału. Na forach i w pdf'ach czytałem, że Mach3 ma taką możliwość, że określa się jaki może być maksymalny błąd między tymi dwoma pomiarami i w momencie gdy będzie on za duży zatrzymuje maszynę. Chciałbym stworzyć okno, w którym będzie widać pozycję X, Y i Z, pomiary odległości z liniałów oraz ten maksymalny błąd.

Dlatego pytałem się czy jest jakiś kod OEM odpowiadający za to, a jeśli nie ma to czy da się dojść do tego jakimś innym sposobem.

P.S.: Wiem, że możliwość zmiany tego parametru jest gdzieś w ustawieniach programu, ale ja pracuję na jakiejś biedniejszej, ograniczonej wersji, która tej opcji nie ma. Z tego względu właśnie chciałem się dowiedzieć czy istnieje inny sposób na dobranie się do tego parametru, czy będę zmuszony odinstalować obecną wersję i zainstalować nową.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”