Mach 3 i spindle control w csmio

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

Mach 3 i spindle control w csmio

#1

Post napisał: majkel1987 » 19 lut 2016, 03:16

Mam pytanko czy ktoś wie dlaczego jak ustawie rozruch wrzeciona obr/sek w pluginie csmio to za każdym razem się zeruje po wyłączeniu macha? Można jakoś to zachować czy tak już ma być?



Tagi:


margor
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 327
Rejestracja: 24 lut 2005, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: margor » 19 lut 2016, 22:20

Cs-mio "duże czy "małe" ? Smutna prawda jest taka, że to ustrojstwo nie wykorzystuje informacji o prędkości wrzeciona (plugin wycina to z Macha). Można co najwyżej wyświetlić bieżącą prędkość obrotową. To zapewnia jedynie dodatkowy moduł (dołączany tylko do dużego). Mimo wszelakich zalet tego urządzenia, bo w paru kwestiach jest znakomite, brak możliwości wykorzystania prędkości WR jest ewidentną wadą. Dla przykładu, jeśli budujemy tokarkę cnc, to mamy dylemat czy pakować się w najdroższy zestaw cs-mio (pi x beret 4k pln), czy raczej prosta płytka np. od profcnc (130pln).
To tyle, pozdrawiam.


Autor tematu
majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

#3

Post napisał: majkel1987 » 20 lut 2016, 06:48

Mały IP-Mek. U mnie MAch wyświetla prędkość itp, nic się nie pozmieniało.
margor pisze:brak możliwości wykorzystania prędkości WR jest ewidentną wadą
margor pisze:Smutna prawda jest taka, że to ustrojstwo nie wykorzystuje informacji o prędkości wrzeciona (plugin wycina to z Macha)
Ja co dopiero podłączyłem wrzeciono/falownik pod IP-Ma i nie miałem jeszcze okazji przetestować podczas pracy itp. O co koledze dokładnie chodzi?

Chodzi mi dokładnie o tą wartość jak na zdjęciu. Za każdym razem się resetuje i wrzeciono po prostu nie rusza jak jest na zero.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”