Instalacja Mach3 na systemie Win7

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
maryushr
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:10
Lokalizacja: Kęty

Instalacja Mach3 na systemie Win7

#1

Post napisał: maryushr » 06 gru 2015, 19:53

Witam,

chciałbym zasięgnąć informacji, czy Mach3 będzie poprawnie działał na systemie win7. Obecny komputer od maszyny posiada windowsa 2000, bo tylko na nim Mach3 działa poprawnie. Na systemie WinXP działy się cuda, począwszy od szarpania silnikami poprzez gubienie kroków i rozjeżdżanie się wymiarów. Rozsądnie będzie, jeśli najpierw ktoś udzieli mi informacji, czy win7 ma rację bytu w połączeniu z Machem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby osoba pracująca na win7 z tym oprogramowaniem podała symbol płyty głównej komputera, bo pewnie sam sprzęt też będzie miał znaczenie. W grę wchodzi wymiana komputera byle tylko Mach działał z win7.



Tagi:


waluś
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:33
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: waluś » 14 gru 2015, 19:18

Zainstalowałem na Win7 64 bity Mach3 ale w wersji demo i do tego nie mam jeszcze podpiętego sterownika. Sam program jako taki odpala prawidłowo i polska nakładka także. Ale czy ze sterownikiem będzie działał stabilnie na Win 64 bity to wątpię. Dlatego jak już będę miał sterownik to mam w zanadrzu starego PC z Win XP 32 bity i na nim chcę działać.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 14 gru 2015, 21:06

windows windosowi nie jest równy.
bardzo często się z tym spotykałem co prawda na innych programach a nie mach.
Niby coś działa , ale nie do końca jak powinno.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Dolce » 16 gru 2015, 17:01

Mach3 zadziała na Windows7, mam w wersji 32 bit. Miałem jedynie taki problem, że w przypadku dużej wagi załadowanego pliku program stawał, nie dochodził do końca. To jednak były naprawdę duże pliki. Próbowałem temu zaradzić i sytuacja się poprawiła, jednak nie pamiętam już co tam powymieniałem. Z tego co sobie przypominam, poprawa nastąpiła po wymianie pamięci ram na szybsze. Zresztą plik można podzielić na mniejsze kawałki.
Tak czy owak do sterowania maszyną machem trzeba komputera ze stabilną obsługą portu LPT, tak więc płyta główna ma duże znaczenie. Na byle czym będą kłopoty o których wspomniałeś. Wiem, że jakiś czas temu ludzie kupowali na Allegro Delle bo dobrze się sprawdzały. Na nich były zamontowane oryginalne Windowsy XP.
Natomiast zapewne jeszcze lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie smoothsteppera ale ja tego cuda nie mam ponieważ obecny komputer w zupełności mi wystarcza do wykonywania moich prac. Ważne jest także, by kabel łączący wyjście LPT komputera ze sterownikiem maszyny był dobry i możliwie najkrótszy. No i z tego co wiem to w przypadku korzystania ze złącza LPT komputera to tylko system 32 bitowy wchodzi w grę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”