Brak revers run, problem z mach3 engine pulsing

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
erem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Wrocław

Brak revers run, problem z mach3 engine pulsing

#1

Post napisał: erem » 25 sty 2015, 21:17

Witam,

Bardzo rzadko sięgam po pomoc w ten sposób, z racji, że wszytko już dawno rozpisano.. ale nie tym razem...

Przerabiam pewną maszynę na sterowanie cnc z wykorzystaniem mach3. Potrzebuje podczas pracy wykorzystywać funkcje reveres run, czyli powrót po wektorze.

Działa ona w oczywisty sposób... puszczamy cykl... wciskamy pauze... dajemy revers run .. i jedzie mówiąc kolokwialnie "na zad"

No właśnie nie jedzie... od 3 dni próbuje tą funkcje uruchomić i objaw jest taki, że mach w ogóle nie reaguje na "kliknięcie" tego buttona...

Sprawdziłem to na 4 komputerach.. od athlona 2000+ po intela i5

W maszynie siedzi asus m2n vm dvi ponoć bardzo dobra płyta pod macha,w niej 1gb ramu i procek athlon 3800+
-windows xp sp3 eng x86
windows xp sp1 eng x86
-windows 7 ultimate x86

Na żadnym z powyższych systemów ta funkcja nie chce działać...
Dopóki nie zrobię jednej rzeczy, zwyczajnie w świecie wyłączę sterownik mach3 engine pulsing w menadżerze zadań... po resecie jak ręką odjął bolączki wszytko śmiga... co z tego jak niczym nie posteruje...

Pisałem już do amerykanów... ni cholery nie wiedzą o co chodzi... ten program po zainstalowaniu w wersji demo powinien pracować bez żadnych oporów..

oczywiście konfiguracje płyty głownie, wykonanie testów sterownika i wszystko co znalazłem na sieci wykonałem...

Ale skoro na tylu komputerach występuje ten sam problem śmiem twierdzić, że coś robię źle.. o ile można coś źle zrobić na tyle selektywnie, że program działa w całości oprócz jednej funkcji...

Proszę szanowne grono o pomoc, ręce mi opadły ....

Ten kto rozwiąże problem wygrywa flachę!

Z góry dziękuje za pomoc!

Erem



Tagi:


Hans 3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 23 lis 2014, 17:30
Lokalizacja: sosnowiec

#2

Post napisał: Hans 3 » 25 sty 2015, 21:30

Nie wiem jak "Mach".
Ale pauza to pauza inaczej niż stop. Poza tym funkcja "rewers" kontra wprowadzenie pozycji wyjsciowej x,y,z.
Nie sugeruj się moją wypowiedzią -wykazuję tylko zainteresowanie i chęć pomocy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”