Mach3 problem ze skalowaniem

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
ostace
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2014, 10:56
Lokalizacja: LUBSKO

Mach3 problem ze skalowaniem

#1

Post napisał: ostace » 16 sty 2015, 17:39

Witam
Jestem świeżak co do forum i technologii cnc, i mam pare pytań i problemów. Mój mach 3 i sterownik chiński tb6560 3axis dziwnie się zachowuje. Zacznę od tego ze elektronika i komputery nie stwarzają mi problemów, więc piszę na czym rzecz polega, otóż mam wyliczone kroki silnika na mm, 256 kroków, sterownik ustawiony na 1/8 kroku, co sie namęczyłem bo w instrukcji był błąd w konfiguracji zworek, ale juz wszystko jest ok. no i tak daje obiekt, kwadrat 10cmx10cm, narazie rysuje cienkopisem, i jest ok , rysuje super, ale za któryms razem programowi odbije i pomniejsza rysunek mozliwe ze z 1000 razy, jak puszcze to maszyna prawie w miejscu rysuje, i nie wiem o co chodzi, zeby zaczęło znow normalnie rysować musze zrobić reset ustawień i na nowo wszystko wpisywać w motor turning, i tak sie dzieje cały czas, proszę o pomoc pozdrawiam :)



Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 17 sty 2015, 12:53

zainstaluj najnowsza wersje v66
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”