Mach3 - prędkości obróbki Feedrate - jednostka

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

Mach3 - prędkości obróbki Feedrate - jednostka

#1

Post napisał: Hrumque » 20 lip 2014, 14:56

Mam pewien dylemat co do prędkości obróbki...

W machu w motor - tunning ustawiamy Velocity mm's per min. czyli posuw w mm na minutę. I to jest maksymalne Fxxx co nasza maszynka umie zrobić przy G1 F xxx, i to będzie też prędkość szybkich przejazdów G0 (oczywiście przy rozpędzaniu i hamowaniu będzie mniej, zgodnie z krzywą rozpędzania/hamowania)

Ale czy na pewno? Czy zawsze feed rate jest podawane w mm/minutę, czy czasem nie jest na sekundę, albo nie jest jeszcze jakoś inaczej?

Pytam, bo w mojej maszynce realnie bezpieczne (bez względu na obciążenie, opory przewodów w prowadnikach itp) Velocity to 8000 (mm/min) = 8m/minutę, i mam wrażenie że jest to dość sporo (patrząc jak już się rozpędzi i jedzie brama przez całą maszynę). A oglądając jakieś G-cody widzę podawane prędkości obróbki typu G1 x y F12500 - czy mam rozumieć, że ktoś/coś (program cam) generuje tak szybkie obróbki (i jakaś maszyna jest to w stanie zrealizować np w aluminium), czy po prostu ten CAM nie używa G0 do swobodnych przejazdów poza materiałem, a zamiast tego daje G1 z ręcznie podawaną wysoką prędkością?



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 20 lip 2014, 15:33

zalezy jakie parametry dla narzedzia masz ustawione w camie, zanim go przeniesie na rzeczywisty g kod
mach 2 miał w mm/s a mach 3 ma w mm/min
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”