Mach3 na Windows7 32BIT?

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#11

Post napisał: etet100 » 12 lip 2014, 06:57

Żyjemy w wolnym kraju (przynajmniej teoretycznie). Jak ktoś nie chce to nie musi. Po to drivery i programy mają możliwość blokowania przejścia w tryby oszczędności energii. Nie wiem tylko czemu na windows 7 przestało mi to działać prawidłowo.



Tagi:


krzysiekgrab
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 741
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:07
Lokalizacja: Polska, Augustow

#12

Post napisał: krzysiekgrab » 12 lip 2014, 08:01

Jasne ze kolega nie musi.to sa jedynie zalecenia producenta programu.ale co on tam wie....
„Jeżeli nie znasz portu do którego płyniesz,
to żadne wiatry nie będą Ci sprzyjać”

Programowanie sterowników PLC Fatek, HMI Weintek, sterowniki maszyn CNC, Mach3;


Autor tematu
Saiti
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 11 gru 2012, 13:56
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: Saiti » 12 lip 2014, 10:52

Wasza pomoc zdaje się być nieoceniona. Niektóre rzeczy są bardzo proste, ale dopóki się na nie nie wpadnie, zgrywają niedostępne i nieosiągalne ;)

Postawiłem Win7&8 - działają pięknie. Zainstalowałem MACH3 w 3 wersjach:
Demo (500 linijek) ze strony producenta
Scrackowane 3.xx od sprzedawcy plotera
Scrackowane 2.xx od sprzedawcy plotera.

Chciałbym się skupić na oprogramowaniu od producenta, bo licencja jest wydatkiem jednorazowym i już się kiedyś przekonałem co znaczy zarabiać na nielegalnym oprogramowaniu - na szczęście nie bezpośrednio, ale jedna firma, w której pracowałem przez to upadła.

W każdym razie - nie żyje, nie idzie. Na żadnej z wersji nie ma łączności z frezarką. Wydaje mi się, że parametryka silników, wrzeciona jest ustawiona poprawnie - zgodnie z zaleceniami producenta.

Ploter posiadam taki: http://hz00.i.aliimg.com/img/pb/986/857 ... 8a2dd178e8 i taki sterownik do niego, tyle, że zamiast YOOCNC jest CNC 4030Z.

Sprzedawca jak sprzedawca - nawet nie wiedział co sprzedaje, więc tym bardziej nie będę mu zadawał pytań technicznych, bo wiem, że nie będzie w stanie dać na nie odpowiedzi.

W każdym razie po raz drugi: Ploter nie bangla mi na obecną chwilę z Win7 32bit. Karta PCI-LPT ma zainstalowane sterowniki, wykrywa ją w menedzeże urządzeń, jednak po instalacji macha i całej procedurze resetu systemu itp - nie wstaje. Zero kontaktu.

Czy ktoś wie, jak sprawdzić adres portu karty LPT? Proszę nie pisać, że w Menedżerze Urządzeń jest taka opcja - bo już to wertowałem i nic, co by na to wskazywało, tam nie istnieje :(

[ Dodano: 2014-07-12, 12:19 ]
RUSZYŁO! :) Niestety na oryginalnym na tych samych ustawieniach nie bangla.... Dziwne, ale napiszę do producenta o wsparcie, podsyłając mu wszelkie screeny :)

Na ostatnie, dość proste pytanie, nikt nie zdążył mi odpowiedzieć, jednakże dziękuję za chęci, bo wiem, że i nawet na takie najgłupsze pytania padają tu odpowiedzi - mam nadzieję, że uda mi się Wam kiedyś "odpłacić" z pomocą :)

Miłego dnia! :)


krzysiekgrab
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 741
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:07
Lokalizacja: Polska, Augustow

#14

Post napisał: krzysiekgrab » 14 lip 2014, 11:22

Adres sprawdza sie w menadzerze urzadzen.wubieramy porty lpt, karte i na wlasciwosci.tam odvzutujemy i taki sam adtes wrzucamy do mach3.musi ruszyc.
„Jeżeli nie znasz portu do którego płyniesz,
to żadne wiatry nie będą Ci sprzyjać”

Programowanie sterowników PLC Fatek, HMI Weintek, sterowniki maszyn CNC, Mach3;

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”