korekcja narzędzia

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

korekcja narzędzia

#1

Post napisał: olo_3 » 29 lip 2007, 16:09

witam
jak wszyscy z pewnością wiedza mach3 (i nie tylko 3) ma magazyn narządzi.
w magazynie narządzi można zdefiniować geometrie narządzi,
m/n średnicę i wysokość.

takie operacje są konieczne do prawidłowego wykonania konturu, dzięki nim możemy dokonywać korekcji narzędzia w przypadku jego zużycia lub “odszukania maszyny” jeśli nie wykona odpowiedniego wymiaru (przykładowo robimy kieszeń o kształcie okręgu i okazuje się ze jest za mała o 0.05mm wypisujemy do tabeli korekcje narzędzia o brakujący wymiar (czasami 1/2 wymiaru) i maszyna robi już wymiar zgodny z oczekiwaniami- tym zajmuje się mach operatora to nic nie obchodzi ( - ciekawe czy słynny, cudowny i najwspanialszy cncGraf tez tak roibi :mrgreen: ).

to wszystko jest jasne tylko:
do wczoraj robiłem to tak ze zmieniałem po prostu średnicę narzędzia na odpowiedni wymiar “oszukując maszynę” na przykład zamiast fraza fi40 wpisywałem 39,98 aż w końcu się pomyliłem :(


i tu pytanie do Was - jak zmusić macha aby czytał korekcje narzędzia - bo są przewidziane 2 korekcje dla każdego narzędzia jedna dla D i jedna dla H ?

zapis
M6T1 D1

G41 D1......

G42 D1........
nie odnosi skutku.

z góry dziękuje i pozdrawiam
olo


Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Tagi:


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#2

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 29 lip 2007, 17:58

kiedys tez tak probowalem i bierze wartosc tylko z kolumn "srednica narzedzia" i "dlugosc narzedzia" natomiast nie bierze z kolumn "korekcja", ale myslalem ze mam nieprawidlowo zainstalowanego macha bo umnie nie dziala przycisk offset on/off.
ale jak widac nie tylko u mnie tak sie dzieje.
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”