Pytanie do znawców Mach3

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
segment
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 15 lip 2013, 22:39
Lokalizacja: że znowu

Pytanie do znawców Mach3

#1

Post napisał: segment » 04 maja 2014, 20:26

Witam Szanowne grono osób dzięki którym podjąłem się budowy własnej maszynki cnc. Noszę się z zamiarem założenia nowego wątku i pokazania moich wypocin szerszej publiczności. Nie mniej, chyba jeszcze nie czas na to albowiem, sterta zgromadzonego złomu w garażu w tym momencie nie zobrazuje niczego.
Do rzeczy. Zainstalowałem macha na PC. Najpierw format-win2000 i mach3 + polska nakładka. Mach z licencją kupiony na "ebmia". Problem polega na tym że nie mogę zmienić cali na mm. Gdy uruchamiam poprzez mach3loader i wybieram odpowiedni profil (tak nakazuje instrukcja) wybieram Ustawienia-jednostki i zmieniam na mm następnie Ustawienia-zapisz ustawienia. Sprawdzam i znów są cale. Więc robię wszystko od początku i resetuje program- to samo. resetuję kompa, przeinstalowuje macha bez wgrywania polskiej nakładki i to samo. Zawsze zmienia na cale. Ale gdy uruchomię mach3mill mogę zmienić na mm i tak zostaje. Spędziłem sporo czasu na czytaniu forum, ktoś już opisywał podobny problem jednak tam pomógł restart, a mi nie. Nie mogę również zmienić czcionki te same efekty. Nie wiem też dlaczego czcionka jest na tyle niewyraźna że niektórych przycisków nie mogę odczytać. Wgrałem screena 1024 i nadal kupa. Zaczyna to być frustrujące gdyż do tej pory przy Waszej (forum) nieświadomej pomocy rozwiązałem naprawdę masę problemów. Nie wiem o co chodzi czy to ja coś źle robię czy takie rzeczy się dzieją.
Proszę o pomoc, wyjaśnienie co jest nie tak. Z góry dziękuję zainteresowanym.



Tagi:

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”