Mach 3 LazyCAM ustawienie zagłębiania i grubości materiału

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
pszemek7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:47
Lokalizacja: zabrze

Mach 3 LazyCAM ustawienie zagłębiania i grubości materiału

#1

Post napisał: pszemek7 » 23 lut 2014, 16:46

Witam,
Mam w pliku dxf dwa kształty dwa kwadraty, jeden mniejszy w środku który nie ma być wycięty na wylot drugi większy, który ma być wycięty na wylot.

1.Wczytuje plik, ustawiam żądane offsety
2. W layers ustawiam wartości przejazdu nad materiałem i wartość zanurzenia

Ale co jeżeli chcem by materiał był wycięty po kilku przejazdach np. z-3mm, z-6, z-8, z-10,

Oczywiście mozna to ustawić lekko modyfikując kod i go kopiując ale czy da się to ustawić w taki sposób by dokonać tego w sposób automatyczny? I czy jest mozliwość wyboru w jaki sposób ma być wykonane zanurzenie czy maszyna zejdzie po ukosie czy od razu sie zagłębi na dana wartość?

I ostatnia sprawa czy można ustalić iż mniejszy kwadrat będzie z-3 a ten większy zostane wycięty na przelot?

Bardzo takie proste pytania ale nie pracowałem na lazycam a chciałbym się nauczyć.



Tagi:


audiomid
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 30 wrz 2013, 23:04
Lokalizacja: Polska Łomża

#2

Post napisał: audiomid » 23 lut 2014, 23:07

witaj
pierwsze pytanie :
wchodzisz we właściwości narzędzia
wpisujesz wartość zagłębienia Max Cut p/pass: w milimetrach np 2mm i należy zatwierdzić
następne:ustaw wprowadzeń warstwy taki przycisk w zakładce layers tam pokombinuj z wjeżdzaniem w materiał na rysunku widać je jako szare krótkie linie
ostatnie oba elementy powinny być na oddzielnych warstwach jak robiłeś ofset to pewnie się wytworzyły automatycznie jeśli nie to trzeba wrócić do cad-a i wygenerować poszczególne kwadraty w oddzielnych warstwach (layers) powodzenia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”