4 punktowy pomiar plaszczyzny stolu i korekcja g-code w Mach

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Rafal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2005, 22:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

4 punktowy pomiar plaszczyzny stolu i korekcja g-code w Mach

#1

Post napisał: Rafal » 24 cze 2007, 14:04

Szukam sposobu jak w mach 2 majac wygenerowany g-code do np. plytki pcb , zrealizowac pomiar i korekcje plaszczyzny lezacego laminatu wykozystujac wejscie digitizera, wiadomo ze nieraz zdaza sie laminat lekko zwichrowany i zastanawiam sie czy mach lub jakies funkcje w g-code pozwalaja na pomiar w czterech rogach i zkorygowanie plaszczyzny powierzchni frezowanej tak aby naniesc korekcje na wygenerowny wczesniej g-code pcb. Wiem ze profesjonalne maszyny cnc maja to jakos zrobione ale nie mam pojecia jak , mysle ze w mach bedzie sie odbywalo to na zasadzie skryptu ale nie za bardzo wiem jak to ugrysc a na forach na to jeszcze nie natrafilem., moze ktos tym sie juz zajmowal

pozdrawiam Rafal Bydgoszcz



Tagi:


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#2

Post napisał: olo_3 » 24 cze 2007, 21:35

jest cos takiego w Machu3 V2.0.6xx (czy jakoś tak) musze zobaczyć dokładnie jak to działa i dam Ci znaj jutro (max sroda) - nie używam tego, a macha mam w wiertarce koordynacyjnej, od kiedy odkryłem ze 3ka jest o 4 klasy lepszą od 2ki - przestałem się nią interesować i Tobie tez tak radzę.
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


Autor tematu
Rafal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2005, 22:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: Rafal » 25 cze 2007, 20:22

Pisales na privie ze to podobno jest zwiazane z oknem ALT F5 czyli z offsetem, tylko nadal nie za bardzo wiadomo jak sie do tego zabrac?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”