Prośba o plik konfiguracyjny.

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Prośba o plik konfiguracyjny.

#1

Post napisał: oskaeg » 05 maja 2013, 14:53

Mądry Polak po szkodzie, zapomniałem sobie zgrać plik konfiguracyjny do macha wczoraj podczas pracy straciłem wszystkie ustawienia nie wiem, dlaczego, próbowałem ustawiać na nowo z instrukcji, z której ustawiałem wcześniej i zaczęły mi się robić problemy oś Z chodziła odwrotnie itp.

Zrobiłem re-instalacje programu i teraz muszę wszystko ustawiać na nowo. Płyta SSK-MB 1 Silniki 3 Nm nie pamiętam ustawień może ma ktoś podobną konfigurację ? :roll:

Warto pisać na forum :) udało mi się ustawić silniki tak jak były znalazłem te ustawienia w starych postach tylko co z ustawieniem osi Z dlaczego chodzi odwrotnie ?



Tagi:

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: pasierbo » 05 maja 2013, 17:34

Tu musisz kliknąć. DirLowActive w osi Z zmienić:

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: oskaeg » 05 maja 2013, 17:40

Dzięki już działa :) Już w akcji desperacji zacząłem włączać i wyłączać wszystko jak leci, ale do tej opcji jeszcze nie doszedłem.

Chyba jestem gapa, bo nie mogę znaleźć w instrukcji, co znaczy ta opcja. Czy to znaczy ze mam odwrotnie podłączony silnik? Jak mam to rozumieć?

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: pasierbo » 05 maja 2013, 17:57

zamianaa przewodów w silniku też by przyniosła efekt ale po co się meczyć. Sterownik silnika krokowego potrzebuje dwa sygnały: STEP i DIR. Ilość sygnałów STEP równa jest ilości wykonanych kroków przez silnik. Natomiast stan sygnału DIR mowi w którym kierunku maja być te kroki wykonane. Gdy na dir jest stan wysoki silnik wykonuje kroki w jedna stronę. Gdy niski to w drugą. Wciskając ten przycisk spowodowałeś odwrócenie tego sygnału.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#5

Post napisał: k-m-r1 » 05 maja 2013, 22:03

oskaeg, niepotrzebnie panikujesz

zakładam że nie wyłączyłeś przywracania systemu do poprzednich ustawień

w xp jest cos takiego jak konsola odzyskiwania i co jakiś czas zapisuje plik które są zmienione można to odzyskać

druga sprawa mach zapisuje kilka ostatnich konfiguracji i reszty ustawień maszyny w katalogu C:\Kopia Mach3 dss\xmlbackups są pliki i profile szukasz z największym numerem zmieniasz nazwę i wklejasz do katalogu macha3 usuwając zły lub inny

jeśli wysypał sie Xp zostaje odzyskiwanie danych przez drugi komputer
jeśli jest problem z uruchomieniem system można pobawić sie w tryb awaryjny lub panel administratora
w ostateczności naprawić instalacje systemu mając płytę

ps po reinstalacji katalogi zachowują sie wienc można odzyskać prawie wszystko
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”