osie obrotowe - zamiast constant velocity idzie extact stop

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 16222
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#71

Post napisał: kamar » 27 sty 2013, 14:09

qqaz pisze:No myślę o WAS kolego Kamar i kol, Tuxcnc. Jak dwóch to WY. bez komuny, w zgodzie z gramatyką.
Nie wydaje Ci się ze kapke pieprzysz ? Poprosze o cytat jednego postu z którego by wynikało ze użytkownika macha uważam za idiote !!!!!!!!



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#72

Post napisał: tuxcnc » 27 sty 2013, 14:12

qqaz pisze:i szukania gdzie ten programista wcisnął teG64 z parametrem. Bo może być wszędzie wśród tych paru tysięcy linijek
Sam to napisałeś, to teraz nie odwracaj kota ogonem.

.


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2111
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#73

Post napisał: qqaz » 27 sty 2013, 14:29

No napisałem. W określonym kontekscie. Że stoję przy maszynie i gdy coś chcę zmienić to w Machu koło ptaszka i gotowe. U Ciebie otwieram notatnik i szukam.
A że debilem być muszę to szukam palcem, nie narzędziem.
Tak to przedstawiasz panie kolego.
Przy niezłym warsztacie merytorycznym masz jeszcze lepszy warsztat erystyczny.
A to rodzi skutki.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 16222
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#74

Post napisał: kamar » 27 sty 2013, 14:36

Kol. qqaz, czasami sobie zartujemy ale tym razem całkiem poważnie domagam się udowodnienia swoich insynuacji albo przeprosin :!:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#75

Post napisał: tuxcnc » 27 sty 2013, 14:52

Przede wszystkim to zaszło tu poważne nieporozumienie.
Mach to program pisany dla debili (to moja opinia), ale wcale to nie znaczy że tylko debile go używają.
Jest pisany dla debili, czyli tak żeby debil sobie z nim poradził, a ponieważ debilowi nie wytłumaczy się jak działa G-kod, to trzeba G-kod zastąpić ptaszkami.
Wtedy mówi się debilowi, żeby taki ptaszek zaznaczył a inny odznaczył i jeszcze mu się pokazuje obrazek, żeby się nie pomylił.
Natomiast uzywają tego programu różni ludzie i z różnych powodów.

Nadinterpretujecie moje słowa, mówiąc prościej - ja tego nie napisałem co Wam się wydaje że napisałem.

.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 11
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#76

Post napisał: dziabi3 » 27 sty 2013, 16:38

tuxcnc

Możesz mieć zdanie jakie chcesz

Ale wytłumaczę jak to wygląda z tym CV jeszcze raz

1) budujesz maszynę
2) kupujesz silniki i tu od razu musisz ocenić czy maszyna ma być szybka czy powolna
3) instalujesz macha i odpalasz cv
a) ustawiasz odpowiednik twojego G64 Pxxxx do bardzo szybkich obróbek oceniając zaokrąglenia np frezując plastik drewno
b) gdy ustawisz już Pxxxx na zadowalającym poziomie przy ekstremalnych posuwach to karzde frezowanie z normalnymi parametrami będzie owocowało jeszcze większa dokładnością
c) możesz się podeprzeć jeszcze parametrem stop na danym koncie , służy to frezowania np kwadratu <jeśli wpiszesz 90stopni> z idealnie ostrymi narożami

Po takiej konfiguracji nigdy więcej nie dotykasz tych ustawień

Lecz jeśli zajdzie potrzeba frezowania np z super szybkim posuwem super miękkiego materiału i ma to być obróbka zgrubna to możesz sobie ręcznie wpisać z panelu operatora wartość CV dystans lub po przez podanie parametru do makra.
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#77

Post napisał: tuxcnc » 27 sty 2013, 17:21

dziabi3 pisze:Ale wytłumaczę jak to wygląda z tym CV jeszcze raz
Nie musisz, bo ja dobrze wiem o co chodzi.
A chodzi przede wszystkim o to, ze Ty sobie ustawisz po swojemu, Franek po swojemu i Bolek po swojemu.
Maszyny niby identyczne, ale każda pracuje inaczej i detale wykonane z tego samego programu się różnią.

I tutaj właśnie chodzi o inną filozofię.
W Linuksie naturalne jest wpisywanie poleceń literami i cyframi, w Windows naturalne jest klikanie w obrazki.
Ja już pomijam sytuację gdy brakuje obrazka do kliknięcia, a to jest nagminne, że coś by można było w Windows ustawić inaczej, tylko nie ma w co kliknąć.
Zostańmy przy tym G64.
To co powinno być w G-kodzie powędrowało sobie do Macha.
Teraz mamy taką sytuację, że w G-kodzie jest G64 czyli obróbka zgrubna, tylko nie wiadomo o ile zgrubna, bo to się już ustawia w Machu.
Tak samo z tymi bajerami, które określam jako piąte koło u wozu.
Jak ja chcę żeby mi jakiegoś rogu nie zaokrągliło, to dodaję przed nim G61.
A jak ma zaokrąglić, to G64Pileśtam.
Ty jak masz G64, to nie wiadomo co masz, bo Ci jedne rogi będzie zaokrąglać a innych nie.
Krótko mówiąc było za dobrze, to trzeba było popieprzyć.

Ja już mam serdecznie dość pisania tego samego po raz dziesiąty.
Przeczytaj to kilka razy i spróbuj zrozumieć.

.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#78

Post napisał: IMPULS3 » 27 sty 2013, 19:10

kamar pisze:
qqaz pisze: Kol Kamar, ciekawiej było gdy pokazywałeś zdjęcia: maszynki , narzędzia...
Co do pokazywania to sie zgadzam ale pomysły mi sie kończą a naśladowców nie widać.
Choć mam w pomyśle hartowanie powierzchniowe kół zębatych, oczywiście linuxCNC :)

Normalnie po takim wpisie to czuję się jakbym był wydziedziczony ze społeczności maniaków CNC..... :wink:
No przecież naśladuję, może tak delikatnie ale zawsze to już coś, nawet zostałem linuxiarzem, może takim malutkim przedszkolakiem ale jeszcze kilka klas (lat) i może skończe podstawówke... :smile:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 16222
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#79

Post napisał: kamar » 27 sty 2013, 19:20

Jedna jaskółka wiosny nie czyni :)


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#80

Post napisał: wieslawbarek » 27 sty 2013, 20:15

Jezu patrzę 8 stron o czym jakiemuś ornitologowi się ptaszki nie podobają a ja tam lubię jak mi kobieta ptaka stawia :mrgreen: :mrgreen: minę mam podobną .Wylewanie swoich frustracji z pracy na forum jest jakimś wyjściem no ale jutro znowu do roboty i tam znów niedoceniany .A jakby ktoś coś tam chciał pisać na temat mojej kondycji psychicznej to proszę bardzo ja zawsze mówiię że człowiek uczy się całe życie a jeszcze głupi umrze i tę prawdę stosuję przede wszystkim do siebie . :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”