BŁAGAM O POMOC W ZWIĄZKU Z OBSŁUGĄ MACH3

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
wioletaaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

BŁAGAM O POMOC W ZWIĄZKU Z OBSŁUGĄ MACH3

#1

Post napisał: wioletaaa » 28 sie 2012, 21:25

Witam serdecznie.

Zaczęłam czytać wasze posty i widzę że tutaj mnóstwo z Was ma mega wielkie pojęcie na temat oprogramowania mach3 .

Ja poprzednio miałam zwykłe proto- w którym można było za pomocą 3 kliknięć już wysłać plik do obróbki , a niestety w Mach 3 - jestem załamana.

Dodam że pliki przerabiam na G-cody w LazyCam.

W związku z tym mam mam do Was parę pytań - i baaardzo baaardzo proszę o pomoc a w akcie desperacji mogę nawet zapłacić. A więc:

1. Jak dodaję plik - to nie wgrywa mi się do macha cały - wgrywa tylko część - np wgrywam ramkę prostokątną, w niej kółko i krzyżyk, a maszyna robi tylko jedeną ścianę prostokątu i nawet nie wgrywa do macha całości pliku, który wcześniej przerobie w LazyCam. Jak temu zapobiec?

2. Jak ustawić punkt zerowy (startu frezu) maszyny ? Ustawiam maszynę w jednym miejscu - wszystkie osie zeruje -potem naciskam ten podłużny przycisk z boku- a ona odjeżdza 20 cm w bok i zaczyna pracę.

3. Jak naprzykład- już uda mi się wszystko wygrawerować - to jak wyrzucić środek aby wycięło samą ramkę? naprzykład - bo chodzi mi również o wycięcie zdjęcia (portretu) w kole.

4. Jak uzyskać, aby maszyna np. w prostokącie robiła tylko raz linię, ponieważ ona jedzie w tą i spowrotem - czyli 2 razy w tym samym miejscu.


Poprosiłabym również - o jak najbardziej dokładną instrukcję obsługi tej maszyny- coś typu- jak postępować krok po kroku.
Jeśli znalazłby się ktoś chętny aby stworzyć obszerną instrukcję obsługi - jestem w stanie zapłacić :)

Niechciałabym wyjść na typową blondynkę, bo jak pisałam wyżej, miałam już do czynienia z innym programem- lecz ten jest strasznie skomplikowany i nie jestem w stanie sobie z nim poradzic.

JEŚLI KTOŚ JEST W STANIE MI POMÓC- TO LICZĘ NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ , PONIEWAŻ STARSZNIE ZALEŻY MI NA CZASIE. NAJLEPIEJ JAKBYM MIAŁA TO JUŻ JUTRO OKOŁO 15 :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE.



Tagi:

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#2

Post napisał: niko65 » 28 sie 2012, 22:13

ad.1 Masz wersję demo i mach wczytuje ograniczoną ilość linijek.
ad.2 Rysunek nie jest rozpoczęty w punkcie 0,0 tylko gdzieś 20cm dalej.
ad.3 Najlepiej na warstwach dla każdego narzędzia, pierwszą grawerujesz, drugą wycinasz obrys.
ad.4 Zwiększyć zagłębienie? nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

:mrgreen:


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#3

Post napisał: galon » 30 sie 2012, 20:34

Witam podepnę się pod temat bo też potrzebuję pomocy
Miałem trochę czasu i podłączyłem sobie THC test działa fajnie schody zaczynają się gdy puszczam program maszyna rusza i idzie ok do czasu kiedy dostaje polecenie włączenia palnika wtedy palnik się włącza ale program staje i dzieje się tak nawet przy wyłączonym źródle naciskam F5 aby wyłączyć palnik program rusza dalej nie ma problemu jeśli nacisnę THC of wie ktoś co jest grane z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#4

Post napisał: k-m-r1 » 07 paź 2012, 18:47

demo ma ograniczenie i thc nie działa
tak jak profil tokarki ograniczony jest do 50 linijek

jestes zainteresowany pełną wersją? ;)
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”