konfiguracja mach3 mill

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Dida1991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2012, 21:08
Lokalizacja: Opole

konfiguracja mach3 mill

#1

Post napisał: Dida1991 » 06 lut 2012, 15:48

Witam

Mam mały problem. Jestem laikiem w tej dziedzinie, lecz szefowi się nie odmawia.. Mój problem polega na tym, że dostałem do skonfigurowania płytę główną ze sterownikami i silnikami krokowymi. Chodzi o to, aby sprawdzić, czy to działa, resztą już zajmę się z bardziej doświadczonym kolegą (domyślnie urządzenie to będzie pełniło zadanie grawerki). Dla ułatwienia na początku do płyty głównej podłączam tylko jeden sterownik z jednym silnikiem krokowym. Teraz chciałbym to uruchomić, aby silniczek wykonał jakiś obrót (dzięki temu będę wiedział, że wszystko działa). Czy istnieje jakaś metoda na sterowanie ręczne jednym silnikiem krokowym (powiedzmy oś X) ? Jakie należy zastosować ustawienia w programie Mach3 Mill, aby silnik wykonał pracę ?

Od piątku przewertowałem wiele stron internetowych, instrukcji obsługi, lecz nie mogę sobie z tym problemem poradzić.

Z góry dziękuję za pomoc ;)



Tagi:


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: creative1agh » 06 lut 2012, 16:57

Podłączyć całość do komputera i zasilania ( pamiętając, że na przykład, część sterowników wymaga najpierw podania zasilania logiki - 5 V, a potem dopiero zasilania silników ) włączyć mach'a, przejść do zakładki MotorTuning, kliknąć na oś, którą się chce ustawić do pracy i zmieniając suwakami kształt krzywej na wykresie sprawdzać strzałkami na klawiaturze ( strzałki góra - dół ) czy silnik się kręci i jak się zachowuje.
Na początek ustawianie liczby kroków ( pole po lewej na dole ) i prędkości max posuwu można sobie darować jeśli chodzi tylko o zakręcenie osią silnika. Po wyjściu z Motor Tuning ręczne sterowanie odbywa się, w zależności od osi - strzałki lewo prawo, góra dół, i klawisze PageUp i PageDown - zwrócić uwagę na prawą stronę głównego okna programu - ustawienia ręcznego posuwu osi a więc i obrotów silników.


Autor tematu
Dida1991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2012, 21:08
Lokalizacja: Opole

#3

Post napisał: Dida1991 » 06 lut 2012, 17:17

Dziękuję za pomoc

Właśnie w tej zakładce byłem, regulowałem suwaki ale silnik ani drgnął. Czy przychodzi Ci jakiś inny powód do głowy ? Od strony podłączenia, zasilania i sprawności układu wszystko jest w 100% sprawne i dobrze wykonane.


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: creative1agh » 06 lut 2012, 19:40

A czy po włączeniu zasilania silnik " trzyma" tzn - nie da się lub jest ciężko obrócić osią?? LPT działa wogóle??
Przycisk RESET mruga ?? jeśli tak to nacisnąć go, aby przestał.
Zakładka Ports&Pins -> Motor Outputs -> enabled ( zielone ptaszki) przy x, y, z
Przejrzałeś ten dokument:
http://www.akcesoria.cnc.info.pl/pliki/ ... glowna.pdf


Autor tematu
Dida1991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2012, 21:08
Lokalizacja: Opole

#5

Post napisał: Dida1991 » 06 lut 2012, 19:59

Tak, po włączeniu silnik trzyma, nie da się poruszyć osią. LPT działa, sprawdzałem w Menendżerze Urządzeń, widoczny jest port LPT oraz sam sterownik.
Zielony ptaszek zaznaczyłem tylko przy osi X, bo to tych gniazd na płycie głównej mam podłączony sterownik z silnikiem, pozostałe mam wyłączone. Czy to jest ten błąd ?

Studiowałem podobny dokument, lecz ten wysłany przez Ciebie wydaje mi się bardziej przejrzysty. Już go wydrukowałem i jutro w pracy sprawdzę.


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: creative1agh » 07 lut 2012, 15:42

Jeszcze do głowy przychodzą mi błędne ustawienia w Port&Pins, właściwe są w tym pdf'ie.


artur.nesbyen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2012, 23:43
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Kto pomoze w konfiguracji 3 Axis TB6560 pod Mach3? ZAPLACE!

#7

Post napisał: artur.nesbyen » 29 lut 2012, 15:32

1. Zaden silnik "nie trzyma",
2. LPT dziala,
3. Konfiguracja Mach3 wg. instrukcji
(bardziej szczegolowo o tym, co robilem...TU),

... POMOCY

- udostepnie zdalnie komputer (przez TeamViewer),
- bede grzecznie przelaczal na miejscu kabelki pod instrukcje ze Skype,
- "czas to pieniadz", wiec ZAPLACE ZA POMOC rozsadna kwote z dwoma zerami (PayPal),

... Musi byc Ktos komu to chinskie ustrojstwo dziala. Pilne.[/b]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”