Strona 1 z 1

problem z konfiguracją Mach3

: 08 lis 2011, 09:43
autor: freebie1985
Witam!!
Chciałem prosić o poradę. Mam w użytkowaniu palnik plazmowy jest to konstrukcja domowej roboty. W zastosowaniu do sterowania jest oprogramowanie Mach3. Problem polega na tym, że do obsługi wykorzystywaliśmy peceta o niskich parametrach, ale działa on bez problemów tylko trochę opornie. Chcieliśmy zmienić komputer na taki o lepszych parametrach. Niestety po podłączeniu i instalacji oprogramowania pomimo prawidłowej konfiguracji nie ma połączenia pomiędzy sterownikiem a komputerem. Proszę o poradę!! Jestem raczej początkujący w tych tematach więc jeśli mój post jest mocno niejasny można też dopytywać o więcej szczegółów, postaram się o brakujące informacje.

Pozdrawiam

: 08 lis 2011, 11:57
autor: Leoo
O ile platforma jest ta sama (np. Win) to pozostaje sprawdzenie działania LPT. Proszę sprawdzić czy działa poprawnie podłączona drukarka.

: 16 lis 2011, 00:18
autor: dziabi3
albo sprawdzić czy lpt ma właściwy port wybrany w machu i czy wo gule jest włączony

może być motyw ze kolega zassał najnowszego macha z strony art softu i on coś fiksuje

: 16 lis 2011, 21:46
autor: freebie1985
Sprawdzę LPT bo może tu leży problem!! A co do oprogramowania to wersja Macha3 zainstalowana na nowym kompie jest taka sama jak na starym. Jest to wersja z wykupioną licencją więc chyba nie powinna sprawiać problemów. Ciekawi mnie jeszcze czy rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego na kompie ma na to wszystko jakiś wpływ?? A dokładnie chodzi mi o sprawę service packów w windowsie.

: 16 lis 2011, 22:36
autor: dziabi3
do visty jest dodatek

a może sprawa leży po stronie wyłączonego portu w biosie

albo lpt nie jest w standardzie ttl 5v tylko 3,3 bo takie też podobno były

wtedy by trzeba było zmniejszyć oporniki przed transoptorami

: 17 lis 2011, 17:23
autor: benon
Zakładam, że poprawnie został wpisane piny w konfiguracji Macha ale... czy wpisany wszędzie jest numer portu? Czasem w zależności od źródła downloadu są zera :wink:
Obrazek

Druga sprawa to sprawdź czy w panel sterowania/system/menadżer urządzeń jest zainstalowany sterownik portu:
Obrazek

Trzecia sprawa to Mach zainstalowany z pliku instalacyjnego (dostępny obecnie na stronie producenta) po instalacji ma zaznaczony domyślnie drugi port, przynajmniej u mnie tak było
Obrazek

Jeżeli padnięty jest port LPT można dokupić kartę rozszerzającą z takim portem. Np ta. Jednakże wadą tego jest to, że nie korzystają one z domyślnego adresu portu 0x378 i wstawia się losowo pierwszy wolny. Miałem tak i za każdym razem musiałem sprawdzać jaki jest adres portu w menadżerze urządzeń i wpisywać do Mach-a. Dzieje się tak ponieważ karty mają własny chipset, najczęściej 9805. XP co prawda pozwala na stałe przypisanie adresu do takiej karty ale jak to z Windowsami bywa - nie zawsze wychodzi :wink:

: 22 lis 2011, 18:06
autor: dziabi3
kolego nasz sponsor ma świetne karty lpt które nie mają problemu z adresem

mam jedną wraz z sterownikami i używałem jej 6 miesięcy nawet niewiedząca bo kiedyś ją zapodałem dla testu i zapomniałem odłączyć

mam ją nawet na sprzedaż wraz z płytą główną od marckompa 77 za jakieś 60zł a nawet 50zł