Chiński tb6560 i MACH3 problem z X po podpieciu krancówek

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
kilop
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:14
Lokalizacja: Łódź

Chiński tb6560 i MACH3 problem z X po podpieciu krancówek

#1

Post napisał: kilop » 20 mar 2011, 11:06

Witam mam mały problem z konfiguracja mach3 albo czegos brakuej w instrukcji od tego sterownika albo gdzies popelniem blad i nie moge sobie poradzic

posiadam ten sterownik :

Obrazek

Manual do niego :
Instrukcja

i ogolnie do puki nie mialem podpietych homow i estopa wsio ladnie chodzilo

ale ze powinny byc to zrobilem je w/g instrukcji i podpialem pod 4 input interface
w/g :
Obrazek

Co prawda tutaj jest akurat sterownik 4 osiowy ale wyjsica pinow sa tak samo i tak samo opisane w manualu wiec zabralem sie za lutowanie kabelkow i umiejscownienie krancowek na maszynie.
Domyslny stan krancówek mam na "normalnie zamknięty" wiec odpowiednio zmienilem ustawienia w mach zeby po wcisnieciu na Disagnostic Screen byl sygnal i wsio dziala
Estop tez kazda z krancowek .

Ale przestala działać oś X :( i zonk nie wiem czemu


na Diagnostic screen mam ciagle zapalony jeden pin :

Obrazek

Nie bardzo wiem czy tu nie tkwi jakis problem w Manualu pin 14 to ENABLE 1 port 1 na 8 stronie.

Jak wciskam ktores z krancowek / Homów to oczywiscie odpowiedni pin sie zapala i Estop tez (to nastepny na prawo od tej teraz zapalonej).


Dodam ze nie widze zeby byly jakies zaklocenia tzn samoistne zapalanie sie krancowek czy cos. a Oś X nadal nie dziala .

Po odpieciu wszystkiego z tego 4-input interface wszystkie osie dzialaja poprawnie ale chce miec podpiete te krancowki , więc prosze o pomoc.

A tu jak podlaczylem Home:, rysunek na szybko w corelu tak by bylo lepiej widoczne polaczenie krancowek .

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 08:27 przez kilop, łącznie zmieniany 5 razy.



Tagi:

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#2

Post napisał: smouki » 20 mar 2011, 12:47

oj, no widzisz, ja w pierwszej maszynie miałem krańcówki, działało mi wszystko, ale zabij mnie, nie wiem jak ja to ustawiałem, męczyłem się z tym całą sobotę i doszedłem do tego metodą prób i błędów i nie zapamiętałem co ja tam po ustawiałem, w V2 nie mam jeszcze krańcówek i tak ciężko mi się do tego zabrać, właśnie ze względu na problemy z konfiguracją, nie mam tego macha pod ręką gdzie mam to poustawiane, ale jak będę miał okazję to luknę co ja tam mam
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


Autor tematu
kilop
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:14
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: kilop » 20 mar 2011, 13:34

No to teraz ciekawostka odaplilem LinuxCNC z EMC i wpisalem te same piny ktore sa podane w manualu czyli 10 , 11, 12 i 13 Estop i wsio bangla pod linuxem
Dodam ze silniki nawet ciszej pracuja w stanie spoczynku pod sterownikiem wogole ich nie slychac a jak jest mach3 to brzecza mimo ustawienia na 1 /16.

Kazda os dziala wiec sprawa ewidetnie rozchodzi sie o ustawienia w MACH3 no i poleglem mecze sie z tym drugi dzien.

W EMCtylko musze znalesc jeszcze kierunek bazowania osi i EMC2 bedzie gotowe do uzytku.

Bo co dziwne w EMC os Z sie bazuje nie w ta strone co chce a pod MACH3 znow musialem przestawic kierunek bazownia Osi Y LOL a osi Z nie ruszalem w ustawieniach.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#4

Post napisał: dziabi3 » 20 mar 2011, 15:33

kolego jesli piszesz ze pod emc2 pracuje ci ok to znaczy ze w machu musisz przy krańcówkach dać activ low lub zmienić podłączenie krańcówek


bo ja przechodząc z macha 3 na emc2 w emc2 musiałem przestawić krańcówki


chodzi mi o to czy normalnie zwarte czy normalnie rozwarte


Autor tematu
kilop
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 06 sie 2006, 20:14
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: kilop » 20 mar 2011, 17:33

dziabi3 napisalem wyraznie juz w pierwszym poscie ze dzialanie krancowek jest na Diagnostic Screen poprawne jak je klikne to sie zapalaja na ekranie czyli ja mam normalnie zamkniete i ustawione w Active Low na czerwony krzyzyk



A teraz dla tych co chca uzywac 1/8 i 1/16 krok na tych sterownikach chinole cos w manualu namieszali na str 1

Podaja ze ustawienie DIP :

Obrazek
1/8 5 OFF 6 ON
1/16 5 OFF 6 OFF

jest zupelnie na odwrot czyli

Obrazek

1/8 5 OFF 6 OFF
1/16 5 OFF 6 ON

reszty DIP nie sprawdzilem jeszcze dokladnie ale pewnie to zrobie

1/2 kroku jest poprawnie bo sprawdzalem.

dodatkowo nastepny bląd ktory jest manualu dotyczy ESTOP

w manualu jest podane :

Obrazek

POWINNO BYĆ

Obrazek

Wracajac do EMC w konfiguratorze masz INVERT odpowiadajace za Active low. Z tym nie bylo klopotu przy przesiadce na EMC tam mam tylko problem z osia Z tj jak daje bazownie osi to mi na osi Z jedzie w dol czyli przeciwnie do krancowki :( . ale to juz kwestia ustawienia kierunku bazowania w EMC.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”