Potrzebna pomoc (zapłacę ) -rysunek - wdrożenie w Mach3 turn

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Vip-Bogdan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:06
Lokalizacja: Kłodzko

Potrzebna pomoc (zapłacę ) -rysunek - wdrożenie w Mach3 turn

#1

Post napisał: Vip-Bogdan » 23 wrz 2010, 20:29

Potrzebuję pomocy ( zapłacę ) typu : wykonanie rysunku –wygenerowanie poprawnego G-kodu – który zadziała na mojej maszynie.


Interesuje mnie wiedza i program do toczenia - obracającym się narzędziem np. kątowym frezem tarczowym. Chcę z kawałka drewna - listewki o przekroju kwadratowym "wytoczyć "pionki szachowe ( 15 szt z jednej listwy ).
Maszyna ma obsługiwać dwie osie - a napędzane narzędzie będzie uruchomione odrębnie
jako "zawsze włączone". Detal ma być „na gotowo” w jednym przejściu.
Widziałem maszynę która robiła tralki schodowe - narzędziem była piła tarczowa.
Maszyna robiła tralkę w jednym przejściu i wyświetlała na ekranie proces obróbki.
Nie wiem jednak jaki program sterował tą maszyną - może to był AlphaCam ?
( znam trochę Mach 3 turn,ale jestem otwarty na inne rozwiązania ).
mój tel.666278369



Tagi:

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#2

Post napisał: wood carver » 23 wrz 2010, 22:04

Nie potrzebujesz do tego macha turn oraz profesjonalnego Cam'a, wystarczy najprostszy . Lepiej operować w plaszczyźnie X/Y oraz wektorami- oszczędzisz niepotrzebne koszty .
Rok temu troszkę się zajmowałem toczeniem, może mi się uda wygrzebać manual, który kiedyś dla kogoś napisałem jak wygenerować program na tokarkę sterowaną mache z użyciem Corela i prostego darmowego Cam'a.
I ja bym sobie darował eksperymenty z piłą tarczową- trzeba zastosować odpowiedni nóż lub kilka noży, najlepiej stworzyć rewolwer nie koniecznie obracany programowo.
Ale osobiście do szachów proponowałbym półautomat z nożami profilowymi...inaczej nie zarobisz


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”