problem z mach 3 demo

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

wojteks
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:00
Lokalizacja: Otwock

#11

Post napisał: wojteks » 25 wrz 2009, 17:58

Witam,
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich bardzo serdecznie.
Mam prawie dokładnie ten sam problem. W Machu2 sterownik bez problemu kręci silnikiem i uruchamia elektromagnesy. W Machu3 Linie sterujące elektromagnesami działają bez problemu, ale już nie ma trzymania silnika (nie jest wysterowna linia "enable" sterownika) i w związku z tym nie próbuje nim poruszyć. Oczywiście w takiej sytuacji nie działają Jogi i tuning silnika.
Dodam, że mam podłączoną tylko oś X, komputer jest w dosyć mocnej konfiguracji, pracuje na XP ale nie jest dedykowany do Macha (to mój domowy komputer). Próbowałem tego na na najnowszej wersji ze strony ArtSoftu oraz na jakiejś bardzo archaicznej wesji Macha3, którą miałem na płytce.
Jeżeli ktoś rozwiązał podobny problem, to przyłączam się do prośby o pomoc.
Pozdrawiam wszystkich,
Wojtek.

[EDIT]
UFF! Mój błąd. Nie zdefiniowałem pinu odpowiedzialnego za "Enable".
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2009, 21:03 przez wojteks, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,
Wojtek

Tagi:


Autor tematu
mates7
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2009, 21:48
Lokalizacja: odolanów

#12

Post napisał: mates7 » 25 wrz 2009, 19:19

Witam
Zestaw taki jak na aukcji http://allegro.pl/item747067355_3_x_ste ... soria.html
do tego zasilanie zrobione przez kolegę Markomp
Dzisiaj udało mi sie i silnik pracował płynnie ale tylko w jedna stronę a w drugą ani rusz.
Nie wiem może problem tkwi w ustawieniu sterowników albo podłączeniu silników mimo że robiłem to wedle instrukcji otrzymanych z zestawem. :sad:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#13

Post napisał: k-m-r1 » 26 wrz 2009, 07:27

wg mnie dziwnie dobrane te sterowniki do silników bo sprawność będzie zawsze ciut mniejsza jak obliczenia sterownik na 4.2 A i silniki tyle samo u siebie mam 1/4 zapasu silniki po 2,8 2,7 A sterownik 3.2 A tak żę przy przeciążeniach kreci mimo woli

gdy ja miałem problem dzieliłem na takajby segmenty i wykluczałem pokolei od konca układu do początku

rade srpawdzic sterowniki pobawic sie i podawac napiecie i zobaczycczy obraca sterownik silnikiem czy nie a możę powstał błąd w połonczeniu silnik sterownik?
potem sprawdz port lpt jeśli umiesz to poustawiaj tak macha by podawał mało impulsów np 1 mm to 1 krok teraz diode rezystor i sprawdzamyczy zmienia sie stan na pinie postu lpt lub miernik taki mniej profesionalny sobie poradzi

propnuje takom zabawe bo skoro mach wysyłą sygnały a silnik chodzi jak chce to gdzies sygnały nie docierają zakładam żę oscyloskopu nie posiadasz
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
mates7
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2009, 21:48
Lokalizacja: odolanów

#14

Post napisał: mates7 » 26 wrz 2009, 11:31

Oscyloskopu niestety nie mam spróbuje pobawić sie przełącznikami na sterowniku albo jakoś kabelkami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”