3D w mach i sterowanie falownikami

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

3D w mach i sterowanie falownikami

#1

Post napisał: cnccad » 11 sty 2009, 15:29

witam szanowne forum :grin:
Koledzy mam pytanie i być może kiedyś poruszane przez inne osoby ale nie odszukałem informacji dotyczących najnowszej wersji MACH.
O co mi biega :grin:
Zamierzam wybudować kolejna dużą maszynę do obwodowego wycinania rur.
Chciałem to wykonać na programie MACH a że go nie znam więc pytam ….
Czy on potrafi wyświetlać rysunek w 3D i czy nim da się sterować falownikami. Może to są banalne pytania , ale zastanawiam się nad kupnem tego programu i wykonaniem maszyny na PC. Zawsze to robiłem na BURNY2,5plus i starszym .
Z MACH … jestem zero więc dlatego was pytam.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#2

Post napisał: webserver » 11 sty 2009, 20:45

cnccad pisze:Czy on potrafi wyświetlać rysunek w 3D i czy nim da się sterować falownikami.
tak pokazuje ruch wszystkich 3 osi, co do sterowania falownikiem to można podłączyć falownik do sterowania wrzecionem poprzez odpowiednia przystawkę elektroniki.
Pozdrawiam PlotComplex.com


krzysiekgrab
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 741
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:07
Lokalizacja: Polska, Augustow

#3

Post napisał: krzysiekgrab » 11 sty 2009, 20:46

witam

Mach potrafi sterować wrzecionem(wł./wył, zmiana obrotów, a nawet zmiana prędkości:P). co do wyświetlania rysunku w 3d to się niestety nie orientuję. jeżeli znasz amerykański:) to poczytaj sobie instrukcję http://www.machsupport.com/docs/Mach3Mill_1.84.pdf

pozdrawiam
krzysiekgrab
„Jeżeli nie znasz portu do którego płyniesz,
to żadne wiatry nie będą Ci sprzyjać”

Programowanie sterowników PLC Fatek, HMI Weintek, sterowniki maszyn CNC, Mach3;


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#4

Post napisał: wieslawbarek » 11 sty 2009, 21:22

Mach pokazuje trzy osie ale tą zetkę tylko w postaci strzałki choc to i tak lepiej niż Hass tam jest cos takiego jak poziom oleju w zbiorniku :mrgreen: Rysunkiem możesz sobie krecic po orbicie zreszta ściagnij sobie wrsje demo to zobaczysz

Awatar użytkownika

Autor tematu
cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 12 sty 2009, 08:02

dziękuję za pomoc koledzy . Dziś ściągnę demo , przetestuje. Może uda się go mi wprowadzić w "życie" w przyszłej mojej maszynie ?? :grin:
Zakładam że przystawka do sterowania falownikami jest dostępna w sklepie "akcesoria.cnc.info.pl"
A jak nie to ... cóż trzeba będzie chyba samemu ja zaprojektować.
Będę się upierał przy falowniku gdyż rury które będą cięte plazmowo mogą mieć średnicę i 1000mm przy długości ok 7m. Więc krokówki odpadają jeżeli chodzi o napęd wrzeciona ze względu na bardzo duże bezwłady i przyśpieszenia wrzeciona.
Jeszcze mnie ciekawi sterowanie np. jednej osi krokówką a drugiej serwonapędem. Ja chyba pójdę w kierunku serwonapędów , gdyż z nimi mam już spore doświadczenie w budowie jak i serwisie maszyn tnących.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#6

Post napisał: k-m-r1 » 12 sty 2009, 13:21

a ja spytam jak to jest gdy mam 4 lub 5 osi w machu czy ktoś wie gdzie szukac ustawień tego? wiem jak zmienic kolory ścieżek na podglądzie i pare innych drobiazgów lecz gdy mam 4 osie to na podglądzie niewidze tej 4 osi ktoś się oriętuje ??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”