Budowa 2-osiowego układu sterowania plotera pikującego

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#11

Post napisał: MlKl » 25 gru 2012, 22:44

Po dwóch tygodniach to ty jeszcze obsługi LinuxCNC do końca nie umiałeś, a chciałeś się brać za zaawansowane prace programistyczne? Nic dziwnego, że poległeś.



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#12

Post napisał: tuxcnc » 25 gru 2012, 22:51

RadoslawStalowy pisze:I niestety tu leży wyższość Mach nad EMC2 ,że człowiek średnio zaawansowany ma pole do działania a nie może liczyć na Waszą co tu dużo mówić marną pomoc.
Zacznij od siebie.
"Mam ale nie dam".
W realu za takie wkurwianie ludzi można po mordzie dostać.
Pomogłeś komuś tym swoim gadaniem ?

Ja akurat nikogo do Linuksa nie namawiam, szczególnie ludzi którzy mają problem z napisaniem jednego zdania bez błędu, a to przede wszystkim tacy są aktywni w dziale Macha.
Ale dlaczego nie mam mówić prawdy, że Windows do sterowania w czasie rzeczywistym się nie nadaje, a Mach bez zewnętrznego sterownika za 1000 zł też do niczego się nie nadaje ?
Żeby było weselej, to ten zewnętrzny sterownik nie pójdzie na wersji demo, trzeba wydać kolejne 700 zł na licencję, no i przecież zakładamy, że Windows też jest legalny, za trzy stówki.
Krótko mówiąc po wydaniu dwóch tysięcy złotych jesteśmy w gorszej sytuacji niż po zainstalowaniu darmowego LinuxCNC.
Mamy zamknięte oprogramowanie, pudełko o określonych i ściśle ograniczonych możliwościach, i oczywiście nic nie umiemy z tym zrobić, bo niby skąd mielibyśmy umieć ...
LInuxCNC to OpenSource na licencji GPL, system czasu rzeczywistego, rozbudowa sprowadza się do wetknięcia karty w gniazdo PCI, choćby takiej 2xLPT za 50 zł, a to już 24 wyjścia i 10 wejść cyfrowych, a są przecież i bardziej rozbudowane karty, we/wy analogowe, sprzetowa obsługa enkoderów, sterowanie serwami i w tysiącu złotych można się zmieścić..
O takich rzeczach jak wbudowane w LinuxCNC PLC, to już nawet mówić mi się nie chce.
Owszem tego też się trzeba uczyć, ale przynajmniej jest czego i po co.
Możliwości praktycznie ogranicza wyobraźnia.

.

Awatar użytkownika

RadoslawStalowy
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 72
Rejestracja: 21 cze 2007, 20:17
Lokalizacja: Wałbrzych

#13

Post napisał: RadoslawStalowy » 25 gru 2012, 22:55

No teraz to troszkę za nisko mnie kolega ocenił:)
Ale nie w tym rzecz, autor postu bierze się ochoczo za modernizację maszyny ,pokazuje mu ,że można to zrobić w sposób A co powinno go zdopingować i że ciężko to będzie przejść sposobem B co kolega zgodnie przed chwilą przyznał.
Na prawdę nie jestem zwolennikiem ani sposobu A ni B.
Dostaję kopa w du** za reklame produktu którego nie sprzedaję i staję sie wrogiem Ubuntu ,którym nie jestem.
Dziwne:)
Kultura techniczna-to lubię!!

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#14

Post napisał: MlKl » 25 gru 2012, 23:30

Autor postu wyraźnie określił budżet, jakim dysponuje. Twoje rozwiązania po prostu się w nim nijak nie mieszczą. Nie określił natomiast czasu, jaki chce na tę przeróbkę poświęcić, ani nakładu własnej pracy i samokształcenia. A nie ma darmowych obiadów - nikt się nie rzuci, by poświęcić ileś tam godzin swojej pracy dla udowodnienia, że pod Linuxem się da.

W zupełności wystarczy zapewnienie, że się da. Możemy pomóc, jak już kolega podejmie walkę z tematem, i będzie się pytał o konkrety. A i to pod warunkiem publikowania kodu na bieżąco. Taki już urok softu na GNU GPL - dzielimy się z tymi, co też się z nami dzielą.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#15

Post napisał: kamar » 26 gru 2012, 07:56

No masz, rzeczywistosć równolegla. Wysiadam, moja percepcja nie da rady :)
Może chociaż zamiana ról, bedzie ciekawiej.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#16

Post napisał: k-m-r1 » 16 kwie 2013, 15:37

Nie kłucie się

jeśli ktoś chce wiedzieć w drodze informacji zapraszam na swoją skromną stronę

http://kmr1.republika.pl/index.html
o referencje pytajcie na forum

zajmuję sie komercyjnie dostosowaniem Macha3 do wymagań klienta
frezarki plazmy laser ploter ....... i inne
konfiguracja maszyny programu
magazynki narzedzi, palniki, plazmy....
robię ekrany dla danej aplikacji i maszyny
automatyzuje czynności....
i wiele innych
oczywiście komercyjnie ale nie wszystko nauka konfiguracja jak korzystac itp free

prosty ekran do programu 150zł
makro jeszcze taniej...

zapraszam do kontaktu
bo nie sposób wszystko opisać
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#17

Post napisał: dziabi3 » 18 kwie 2013, 20:35

RadoslawStalowy pokazał kawałek scrina tzn wycięty scrin z niepotrzebnego badziewia , tak aby operator się nie pogubił a MIKI myśl że to cudowna nakładka haha litości

Panowie i po co ta podnieta zajmijcie się swoim działem.


RadoslawStalowy olej co niektórych tu bo tylko się chwalą co to oni nie potrafi a jak co do czego to głowa w piach ewentualnie potrafią kogoś zmieszać z błotem.
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#18

Post napisał: tuxcnc » 18 kwie 2013, 21:02

dziabi3 pisze:RadoslawStalowy pokazał kawałek scrina tzn wycięty scrin z niepotrzebnego badziewia , tak aby operator się nie pogubił a MIKI myśl że to cudowna nakładka haha litości

Panowie i po co ta podnieta zajmijcie się swoim działem.


RadoslawStalowy olej co niektórych tu bo tylko się chwalą co to oni nie potrafi a jak co do czego to głowa w piach ewentualnie potrafią kogoś zmieszać z błotem.
I po jasną cholerę odgrzewasz tego kotleta ?
Temat został dawno zamknięty https://www.cnc.info.pl/topics45/czy-ma ... htm#319854 .

Tak jeszcze przy okazji, to zaintrygowało mnie słowo "scrin". W jakim to języku ?

.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#19

Post napisał: dziabi3 » 19 kwie 2013, 18:16

w takim języku dla którego jesteś widocznie zbyt mało inteligentny aby go zrozumieć nie przejmuj się przyjdzie dzień kiedy i ty zrozumiesz

A tak wo gule każdy temat jest dobry aby pokazać tobie i mikiemu gdzie wasze miejsce czyli w dziale linuxa a nie na salonach macha :razz:
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#20

Post napisał: MlKl » 19 kwie 2013, 19:36

Aleś ty dowcipny, prawie jak szczypiorek na wiosnę ;p

Kolega Radosław dawno się przesiadł na linuxa :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”