W każdym programie powinien być określony tzw. kontur bezpieczny. Czyli miejsce, do którego możesz bezpiecznie dojechać i na zewnątrz którego możesz bez kłopotu wykonywać wszystkie przejazdy. W tym przypadku maksymalna średnica to 70. Czyli do średnicy ciut większej, np. 80 mm możesz robić szybkie przejazdy? No właśnie, a jaki jest materiał wyjściowy. Zakładam, że Φ 75 mm, czyli 80 od biedy wytrzyma. Fajnie jest przyjąć zero na czole zewnętrznym. Wtedy wszystkie wymiary masz w głąb, czyli z minusem. Jak ci gdzieś minus zginie, to nie wpieprzysz się w materiał, tylko wyjedziesz na prawo z materiału na zewnątrz. Niech będzie że +5 to miejsce bezpieczne, do którego możesz pędzić na G0, ale pod warunkiem, że na planowanie czoła masz maksymalnie 1 mm. No dobra, ja bym dojechał 10 mm przed konturem.
Czyli pierwszy ruch na średnicę 80 i zatrzymujesz się 10 mm przed teoretycznym zerem. Jakie narzędzie? Możesz nim planować i toczyć? A do góry możesz nim wyjechać? Jeśli masz taki nóż:

to tak, ale przy ruchu narzędzia w górę naddatek musi być maleńki. Czyli obróbkę zgrubną robisz wierszami poziomymi z prawej na lewo, możesz też zjechać z góry na dół. Na obróbkę wykańczającą możesz zmienić nóż np. na taki:

ale wtedy ruch masz tylko z prawej na lewo i do góry.
No to już wiesz co. Jeśli to tzw. "program z łapy", to ustaw sobie wartości na poszczególne przejścia i zapisz. Pamiętaj, zanim dojedziesz do materiału, musisz wybrać narzędzie, obroty włączyć, czasem chłodzenie.