Gkody do swansoft symulator

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
greeg21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 lip 2015, 17:20
Lokalizacja: united kingdom

Gkody do swansoft symulator

#1

Post napisał: greeg21 » 02 lip 2015, 06:07

Dzien dobry, jestem nowy i zaczalem sie interesowac tokarkami, chcialbym zostac operatorem fanuc, w tym momencie ściągnąłem symulator na PC Swansoft ale potrzebuje jakiegos prostego gcodu zeby pouczyc sie ustawiania tokarki, jest ktos w stanie pomoc? Chetnie bym zaplacil komus doswiadczonemu za nauke ustawiania i operowanie cnc fanuk, jezeli jest ktos z okolicy kielc, lub lomzy to skusilbym sie na powiedzmy tygodniowa praktyke zeby to ogarnąć...



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 02 lip 2015, 16:03

zaczynasz od końca.

Najpierw powinieneś przeczytać http://www.asimo.pl/materialy/download/fanuc.pdf i to dokładnie, jeśli interesuje cię tokarka. Czytanie ze zrozumieniem, jeśli czegoś nie rozumiesz, to wtedy pytaj na forum, żeby ci prostszymi słowami wytłumaczyć. Po przeczytaniu bez problemu krótki program sam wykombinujesz i dopiero na tym etapie przyda ci się tygodniowa praktyka.

Jest druga opcja - zatrudnij się do najgorszej roboty (zakładanie i zdejmowanie detali w produkcji wielkoseryjnej) za parę groszy i spróbuj rozgryźć, co robi maszyna i w jaki sposób maszynę o to "poproszono". Jak jesteś bystry, to po pół roku masz opanowane. Aha, tekst, który podesłałem do przeczytania w drugiej opcji też jest aktualny.


Autor tematu
greeg21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 lip 2015, 17:20
Lokalizacja: united kingdom

#3

Post napisał: greeg21 » 02 lip 2015, 17:12

Dziekuje za instrukcje, prosilbym o nazwe jakiegos programu w 3d do napisania prostego programu, i mam pytanie czy operator i setter tez musi umiec programowac cnc? Jezeli tak to w jakim stopniu i co dokladnie, w tym momencie nie znajde takiej pracy bo sam pracuje po 12h jako operator maszyn produkcja + paking, wiem na czym polega dzialanie cnc tylko brakuje mi praktyki ktora chcialbym zdobyc na symulatorze w malym stopniu jak wlaczyc jak zaladowac program, wymienic czesci itp, jak obczaje to na symulatorze to bede szukal jakiejs pracy w weekendy zeby nauczyc sie na realu jak to wszystko wyglada, szczerze mowiac to migdy nie stalem przy tokarce, ale programowalem maszyne paletisser do ukladania pudelek na palete i to pomoglo mi zrozumiec mniej wiecej jak cnc dziala gdyz musialem zaprogramowac pozycje ulozenoa podelka Z,X,Y,J


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 02 lip 2015, 18:06

Symulator - uwierz mi - w niczym ci nie pomoże. I niech ci się nie wydaje, że istnieją jakiekolwiek drogi na skróty. Albo się uczciwie uczysz - w tej instrukcji masz wszystko, albo w rozmowie kwalifikacyjnej wychodzi, że nic nie umiesz. Tu się bajerem nie da podciągnąć szans.

Tak, wiem ile tam jest stron. A co, myślałeś, że to jak z NFS - odpalasz i sie ścigasz? To pomyśl, kto na podstawie doświadczenia z NFS pozwoli ci na wystartowanie na prawdziwym wyścigu. Jeszcze raz powtarzam, teoria jest tym, co ci brakuje najbardziej. Widzę, jak formułujesz pytania i wiem, co umiesz. Niestety, człowiek od HR, który ewentualnie będzie przeprowadzał z tobą rozmowę też to od razu zrozumie, ile umiesz.

A gdyby to była zwykła tokarka, to umiałbyś cokolwiek na niej zrobić? Wiedziałbyś np. jak dobrać parametry, np. obroty do konkretnego noża, czy np. wiertła, przy zadanym materiale (alu, stale, brązy itp.)? Tutaj wiedzy ci nie brakuje? Umiałbyś korbkami? Bo komputer w tokarce, to tylko korbki zastępuje!


Autor tematu
greeg21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 lip 2015, 17:20
Lokalizacja: united kingdom

#5

Post napisał: greeg21 » 03 lip 2015, 18:41

Symulator jest mi potrzebny zeby zrozumiec zobaczyc mniej wiecej jak tokarki dzialaja, wiem ze real to real, a symulator mi pomoze w tym ze choc troche bede wiedzial jak proces przebiega, pokaze mi co dana komenda wykonuje, wiem ze wiedza jest nie zastapiona, ale trzeba od czegos zaczac... Jezeli symulator jest w 100% nieprzydatny po co ktos sobie zadawal tyle trudu zeby go stworzyć, ja chcialem odpowiedzi a nie zbesztania:-D wracam do tematu ma moze ktos plik z gcodami do symulatora zeby wczytac i zobaczec jak czesc jest obrabiana? Z gory dziekuje
A co do nfs jezeli nigdy byn nie widzial samochodu to wlaczam nfs i ustawiam manualna skrzynie biegów i już jakas tam wiedze posiade, przynajmniej taka ze siadam z przody przy kierownicy i jak pokrece tym czyms okrągłym w prawo to auto pojedzie w prawo:-D


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 03 lip 2015, 19:39

Chcę ci właśnie pomóc, żebyś nie tracił czasu na niepotrzebny tobie symulator.

To bardzo przydatny program, sam kiedyś się nim bawiłem, ale jeśli ty prosisz o "gcody" do niego, to wybacz, ale potrafię ocenić twój poziom, jeśli chodzi o obrabiarki CNC. Nie ma czegoś takiego, jak "gcody". Może być opis funkcji, jakie poszczególne komendy wywołują i taki opis dostałeś. Może też być przykładowy program w FANUC-u. Ale to jest program, do zmuszenia obrabiarki, żeby wykonała konkretne zadanie.

Zajrzyj tutaj - https://www.cnc.info.pl/topics83/przykl ... vt4749.htm - widzisz różnicę w formułowaniu tematu?

A symulator jest po to, by w nim uczyć się właśnie pisania programu. Nie do wczytywania cudzych programów, bo to ci nic nie da, tylko właśnie do nauki tworzenia, choćby na podstawie przekazanej ci instrukcji swojego programu. Od końca się nie da.

Nie chciałbym na drodze spotkać kierowcy, który jedyną umiejętność prowadzenia samochodu posiada z gry w NFS :grin:


Autor tematu
greeg21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 lip 2015, 17:20
Lokalizacja: united kingdom

#7

Post napisał: greeg21 » 04 lip 2015, 07:21

Dzieki jasiu za link do tematu :Dzapamietam twoje rady bo masz racje... Musze znalezc jakas prace, bedzie ciezko bo w uk wymagaja doswiadczenia ale bede twardo szykaj i sie uczyl....


Autor tematu
greeg21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 lip 2015, 17:20
Lokalizacja: united kingdom

#8

Post napisał: greeg21 » 05 lip 2015, 18:43

Mam dylemat jaki program do projektowania zastanawiam sie nad solidworks albo edgecam ktory waszym zdaniem jest leprzy dla laika? Oczywiscie do cnc sterowanej funuc, chce kupic chyba ze ktos ma link do programu z witaminka

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#9

Post napisał: WZÓR » 05 lip 2015, 19:31

greeg21 pisze:Mam dylemat jaki program do projektowania zastanawiam sie nad solidworks albo edgecam ktory waszym zdaniem jest leprzy dla laika? ...
Źle kojarzysz.
Solid Works służy tylko do projektowania i jest to program CAD.
Aby wygenerować g- kod będziesz musiał użyć CAM-a .... , (np.) Edgecam lub SolidCam , który jest zakładką Solid Works.
... Oczywiscie do cnc sterowanej funuc, chce kupic ...
Znasz cenę tych programów .... :wink:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
greeg21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 01 lip 2015, 17:20
Lokalizacja: united kingdom

#10

Post napisał: greeg21 » 05 lip 2015, 21:44

A do tego programu Vero Edgecam 2015 R1 potrzebuje zakladki czy juz w nim jest, die za odpowiedz w zwiazku solidworks

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”