Problem z g-codem (grbl) (Arduino+Ramps 1.4+A4988) POMOCY!

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
matetuh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:57
Lokalizacja: woj. Łódzkie

#11

Post napisał: matetuh » 13 cze 2015, 16:04

k-m-r1 pisze:ten pierwszy kod który odpalasz to gotowy program tylko do obracania silnikami i chyba nic więcej bo nie ma nawet komunikacji po RS więc skąd drugi program z g-kodem ma sie połączyć w arduino i przesyłać dane

dalej czy masz system 64 bit?

chyba cośza bardzo namieszałeś. znajdz jedną działąjącą sztuke na necie i wzorój sie
Wiem, że to gotowy kod, można powiedzieć, że w sumie testowy :) Ja nie wgrywam tego pierwszego kodu, tylko Malina lub inny gcode z GitHuba, po czym dopiero wtedy odpalam GrblController i próbuje łączyć się z płytką. Przy niektórych wersjach kody, program łączy się z płytka, a przy innych nie. Co nie zmienia faktu, że nawet gdy już się połącze, to silniki nie wykonują żadnych kroków :/ Myślę, że to jakiś błąd w konfiguracji samego gkodu. Może jest to źle przypisanie pinowe, albo sam juz nie wiem. Zastanawia mnie też to, czy nie oryginalność płytki, ( moje arduino jest tak naprawdę podróbka Chińska ) jest problemem ? Bo w np. Marlinie jest przypisany kod do płytki Arduino Mega 2560 K3, a moja to CH340. W komputerze nie pojawia się połączenie z Arduino, tylko komp widzi, że jest to właśnie ta CH340. Zresztą powyzej jest screen, na ktorym widac to polaczenie na porcie COM4 .I czy właśnie nie trzeba w Marlinie skonfigurować kodu tak, żeby podać mu nazwę płytki ? Czy program patrzy jedynie ie na połączenie z portu i ustawienia z Arduino, w którym podajemy, że nasza płytka to Arduino 2560 ? Czy źle myślę ? :D



Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#12

Post napisał: k-m-r1 » 13 cze 2015, 22:53

program łączy sie z Com 4 jeśli cos nie działa to może prędkość transmisji nie odpowiednia?

[ Dodano: 2015-06-13, 23:11 ]
może warto zerkną na komunikacje w porcie Com4 miedzy płotką a programem
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
matetuh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:57
Lokalizacja: woj. Łódzkie

#13

Post napisał: matetuh » 13 cze 2015, 23:39

Panowie !! Udało się !!! :D
Idę otworzyć piwko i biorę się za budowę frezarki !! :D silniki kręcą się na Marlinie !
Pozmieniałem coś w kodzie, powyłączałem mierniki temp

[ Dodano: 2015-06-14, 01:19 ]
Ok, silniki działają :) muszę jeszcze ustawić odpowiedni prąd na sterownikach A4988, bo jeden piszczy, drugi się grzeje :p
Mam jeszcze pytanie. Gdy wrzucę jakiś projekt w formacie ".tap", silniki się kręcą, wykonują komendy ale jedynie do czasu około 10 sekund. W tym czasie zrobią około 10 kroków i siada.
Zaraz prześlę screeny i postaram się wytłumaczyć mój kolejny problem.. :D

[ Dodano: 2015-06-14, 01:21 ]
Pisząc wcześniej "pozmieniałem coś w kodzie".. Kolega k-m-r1 wcześniej napisał i prędkości komunikacji i to chyba był główny problem i nazwa płytki.

[ Dodano: 2015-06-14, 01:28 ]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#14

Post napisał: k-m-r1 » 14 cze 2015, 14:45

Jeśli jakiś program korzysta z portu COM to inny nie dostanie dostępu

jeśli prędkość transmisji danych jest nieodpowiednia to też nic nie bidze działać

Pliki i program zapakuj do ZIP i załącz może ktoś jeszcze skorzysta

jest gdzieś lista kodów które obsługuje program?
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
matetuh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:57
Lokalizacja: woj. Łódzkie

#15

Post napisał: matetuh » 16 cze 2015, 01:06

Wstawiam wam Marlina, który u mnie akurat działa :)
Załączniki
Marlin1.rar
(6 MiB) Pobrany 389 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”