Język programowania TopCAM - maszyny

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
trzczy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: gda

Język programowania TopCAM - maszyny

#1

Post napisał: trzczy » 22 mar 2011, 19:30

Poszukuję spisu komend CNC, które obowiązują w programie TopCAM, wraz z opisem. Chodzi mi specyfikę tego środowiska, bo zauważyłem, że np. Sinumerik 810t ma niektóre komendy inne. Oczywiście chodzi mi też o cykle.

O ile się nie mylę, to TopCAM ma język uniwersalny, który dopiero po odpowiedniej konwersji pasuje do konkretnej maszyny, tak ? Jeśli się mylę, to do jakiej maszyny jest to język (do jakiego sterownika) ?

Z góry dziękuję



Tagi:


mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 619
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: mateu5 » 23 mar 2011, 21:41

No można by to tak nazwać że ma "język uniwersalny". Programujesz właśnie za pomocą G-kodu MTS'a, który aż tak strasznie się nie różni od G-kodu stosowanego bezpośrednio na maszynie, który z kolei bardzo zależy od sterowania maszyny. Po napisaniu programu na symulatorze musisz go przetłumaczyć za pomocą odpowiedniego postprocesora na G-kod pod konkretne sterowanie. Jest również możliwość przestawienia sobie w MTS programowania z tego właśnie kodu symulatora na kod pod jakieś konkretne sterowanie, np SINUMERK 840D (o ile posiadasz postprocesor pod to sterowanie) i wtedy piszesz programy na symulatorze stosując kody Sinumerika.


Endrju76
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

#3

Post napisał: Endrju76 » 27 mar 2011, 17:38

W MTS masz pomoc i tam znajdziesz kompletne zestawienie funkcji podstawowych i cukli
Endrju
Zaznacz "POMÓGŁ" - to nie boli

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”