Programowanie

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
marcin-1981
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Programowanie

#1

Post napisał: marcin-1981 » 29 sty 2010, 12:28

Witam
Czy kierunek palenia otworu i gabarytu ma znaczenie?



Tagi:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 815
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: robal43 » 29 sty 2010, 12:44

Ma
np > palenie otworu powinno być odwrotne do ruchu wskazówek zegara
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Autor tematu
marcin-1981
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: marcin-1981 » 29 sty 2010, 13:02

robal43 pisze:Ma
np > palenie otworu powinno być odwrotne do ruchu wskazówek zegara
A jeśli w programie mogę sobie ustawić kierunek jaki chce ale żeby otwór zawsze był traktowany kompensacją otworową a obrys zewnętrzny jako kompensacja zewnętrzna.


mdr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:17
Lokalizacja: Śląsk

#4

Post napisał: mdr » 31 sty 2010, 19:16

korektor - w maszynie ustalona masz wartość i kierunek korektora. może on być ustalony po lewej lub po prawej stronie od zaprogramowanie ścieżki - czyli łopatologicznie palnik (czy czym tam tniesz) jest przesunięta odpowiednio w lewo lub prawo o wartość korektora.

przykład - do zrobienia mamy prostokąt. masz korektor 1mm po prawej stronie od ścieżki. w przypadku ruchu w lewo (<--) detal będzie większy o 1mm/strone niż zaprogramowana ścieżka. w przypadku ruchu w prawo (-->) detal będzie mniejszy o 1mm/strone.


Autor tematu
marcin-1981
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: marcin-1981 » 31 sty 2010, 19:23

mdr pisze:korektor - w maszynie ustalona masz wartość i kierunek korektora. może on być ustalony po lewej lub po prawej stronie od zaprogramowanie ścieżki - czyli łopatologicznie palnik (czy czym tam tniesz) jest przesunięta odpowiednio w lewo lub prawo o wartość korektora.

przykład - do zrobienia mamy prostokąt. masz korektor 1mm po prawej stronie od ścieżki. w przypadku ruchu w lewo (<--) detal będzie większy o 1mm/strone niż zaprogramowana ścieżka. w przypadku ruchu w prawo (-->) detal będzie mniejszy o 1mm/strone.
no to ja czegoś nie rozumiem dostałem nawet programy od firmy z norwegi i tam okręgi i obrysy zewnętrzne są raz tak raz tak wiec Wy mówicie jedno a w praktyce widzę co innego sam nie wiem co o tym myśleć. Sorry ale jestem nowy w tym fachu wiec staram sie wyjasnic sprawe.


mdr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:17
Lokalizacja: Śląsk

#6

Post napisał: mdr » 03 lut 2010, 09:18

może nie stosują korektora lub ma wartość 0
może (co bardziej prawdopodobne) program cięcia został zrobiony w jakimś programie komputerowym. wtedy ścieżka mogła zostać zoptymalizowana, tak aby ruchy przestawcze były możliwie najkrótsze. program komputerowy o różnicach powstałych w wyniku cięcia w różnym kierunku wie i je uwzględnił, tak że np. kwadrat cięty w prawo jest mniejszy (w programie) niż cięty w lewo. po uwzględnieniu korektora detal, który w rzeczywistości powstanie będzie taki sam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”