Strona 1 z 1

Problem z rysunkiem

: 01 kwie 2008, 15:34
autor: mocart4
Czy mógłbym prosić o pomoc?
Otwór był wykonywany: Wstaw - Operacje - Otwór - kreator. Mam problem z ustawieniem otworu pod określonym kontem /rys/

: 02 kwie 2008, 14:55
autor: pawelkob
hej!
ja to zrobilem w taki oto sposob:

po wykonaniu pierscienia na jednym z jego bokow narysowalem dwie linie, pierwsza pionowa a drugo po katem 30 deg od pierwszej. po wybraniu kretora otworow i dokonaniu wyboru charakteru otworu i jego wielkosci przechodzimy do zakladki pozycja, umieszczamy nasz otwor mniej wiecej w pozycji, w ktorej chcemy aby sie znajdowal a nastepnie wybieramy "dodaj relacje", wybieramy punkt koncowy lini i okreslamy relacje "wspolne", zatwierdzamy i powinno byc wszystko ok.

mam nadziej ze opisalem to w miare jasno.

pzdr

problem

: 02 kwie 2008, 23:04
autor: Kowal
Krótko
Obracasz płaszczyzne o 30 stopni korzystajac z lini i odpowiedniej plaszczyzny podstawowej ( u mnie to była góra) i masz płaszczyzne 1
nastepnie od tej płaszczyzny robisz kolejna płaszczyzne na odległosc promienia pierscienia (PŁASZCZYZNA 2) no i masz baze pod otwór.
Powodzenia

: 03 kwie 2008, 22:07
autor: bildder
A ja polecalbym w takich sytuacjach szkic 3D. Wszyscy przeciez wiedza, ze w przypadku otworow na scianach nieplanarnych srodek otworu bedzie szkicem 3D - punkt taki bedzie posiadal relacje "na powierzchni" - wystarczy polaczyc ten punkt ze srodkiem linia pomocnicza oraz wrysowac druga linie wzdluz danej osi (x,y,z) i gotowe - kat wymiarujemy pomiedzy liniami.
Jaka jest zaleta takiego rozwiazania? Zero dodatkowych plaszczyzn, latwa parametryzacja, mozliwosc dodawania otworow dla geometrii nie wyrownanych do plaszczyzn podstawowego ukladu 3D!

: 05 kwie 2008, 16:12
autor: mocart4
Narysowałem, wszystkim serdecznie dziękuję
Czy wie ktoś, gdzie można /czy w ogóle można/ściągnąć rysunki 3D siłowników?

: 05 kwie 2008, 16:59
autor: skoti
Spruboj tu powinienes znalezc .
http://www.traceparts.com/index.asp
Kliknij "Go to TraceParts Online Library »"na srodku strony .
A tu juz masz wyszukane FESTO
http://www.tracepartsonline.net/(S(obwznh55utsocc55b2yqec3e))/global/index.aspx

: 05 kwie 2008, 23:26
autor: bildder
Obecnie wiekszosc liczacych sie firm dostarcza dokumentacje do swoich produktow - zalezy jeszcze jakiej firmy. Czy Festo, Bosch czy Prema posiada swoja baze i wystarczy wejsc na ich strone gdzie znajduja sie katalogi online - jak bedziesz mial problem to pisz o co Ci chodzi - mam spore zasoby roznych firm na CD.

Pytanie do bildder'a

: 17 kwie 2008, 00:49
autor: Megaimperator
a czemu nie zrobic otworu poprzez obrot wokol osi??
przeciez bedzie latwiej sterowac katem jak promien zrobisz osia symetrii wzgledem ktorej obracasz szkic ...czy zle mysle??
Pytam - nie kozacze :-)

[ Dodano: 2008-04-17, 01:26 ]
a jesli chodzi o ten 3D sketch okregu... to jak ustawisz okrag(tworzacy otwor) prostopadle do tej linii pomocniczej??
bo jak tak jak na tym drugim rysunku to sie niezle trzeba nameczyc ze zrobieniem krzyzyka co to go ten okrag bedzie musial dotykac zeby byc prostopadlym do linii pomocniczej.
Prosze o wyjasnienie bo sam jestem teraz ciekawy :-)

: 18 kwie 2008, 13:25
autor: bildder
Kolego Mega - wiem, ze cos tam z tego SW wiesz, ale jak popracujesz w nim 10 lat to nabierzesz doswiadczenia. Czasem trzeba dolozyc jedna operacje wiecej aby podczas zmian projektowych oszczedzic kilka h naprawy modelu - to po pierwsze. Po drugie istnieje kreator, ktory ma wbudowane otwory po to, by z nich korzystac. Zadales sobie pytanie gdzie narysujesz ten szkic jak nie bedzie akurat plaszczyzny w srodku? pewnie nie...
Co do szkicu 3D - istnieja plaszczyzny w takim szkicu i mozna bez problemu w kazdej sytuacji wspomoc sie takim dodatkowym odniesieniem, jezeli nie mozna samymi liniami szkicu uzyskac odpowiednich relacji.

Kolego bildder

: 18 kwie 2008, 14:19
autor: Megaimperator
Zalacz screen'y z tymi plaszczyznami i oswiec mnie prosze :-)

[ Dodano: 2008-04-18, 14:27 ]
Pamietam ze napisales tu cytat "Zero dodatkowych plaszczyzn, latwa parametryzacja, mozliwosc dodawania otworow dla geometrii nie wyrownanych do plaszczyzn podstawowego ukladu 3D!"