Karta graficzna do solidworks


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

Karta graficzna do solidworks

#1

Post napisał: kamil1986 » 25 sty 2016, 17:34

Od jakiegoś czasu planuję kupić kartę graficzną do solid works możecie mi coś doradzić pracuję na złożeniach około 2000 elementów.

konfiguracja komputera

cpu
INTEL XEON E3-1240VA
RAM 12GB
DYSK SSD SANDISK 128GB
GRAFIKA QUADRO 600

Pytam o kartę graficzną ponieważ co do profesjonalnych kart nie mam za bardzo rozeznania.
Chce kupić taką kartę aby wystarczyła na jakią dłuższy okres.

przewidywany budżet 1500-2500zł



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 25 sty 2016, 17:48

Oprócz ilości jest bardzo ważne co to za komponenty. Czasem większe znaczenie będzie mieć procesor. Sama grafika też oczywiście jest bardzo ważna, ale wiele można zyskać ustawieniami. Ogólnie do wyboru pewnie masz serię Firepro od Ati lub Quadro od Nvidii.

Polukaj tutaj http://www.servodata.com.pl/ co możesz kupić w tej cenie.

A tak na marginesie, nie ma czegoś takiego, że wystarczy na parę lat do przodu. Tak samo jest z całym komputerem. Jeżeli karta będzie lepsza to będzie się mniej przycinać. Jeżeli dołożysz ramu, to pliki się będą szybciej wczytywać do pamięci, szybszy procesor - szybciej obliczy (fea, rendering, szyki itp).

Trudno przełożyć różnicę w cenie sprzętu na szybkość pracy. To raczej trudno zmierzyć..
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#3

Post napisał: kamil1986 » 25 sty 2016, 23:17

Poniżej kilka obrazów przedstawiających jedno ze złożeń.
Generalnie typy komponentów to arkusze blachy obiekty bryłowe dużo szyków komponentów zwłaszcza jeśli chodzi o śruby nakrętki. Również hydraulika maszyny robiona w solidworks routing. Generalnie praca na tym przedstawionym złożeniu to że tak powiem trochę męka jeśli chodzi o obracanie modelu komputer dostaje czkawki. W przyszłości do złożeń dojdzie jeszcze cała elektryka czyli kable wszystkie złącza itp. czyli pewnie złożenie urośnie do około 3000 komponentów. Co do doboru karty to na co zwracać uwagę czy po prostu im droższa tym lepsza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 26 sty 2016, 09:47

Trochę tak jest, że im droższa tym lepsza.. Ale np. kiedyś karty AMD FirePro były tańsze od Quadro a w testach wypadały lepiej. Nie mniej gdzieś się przyjęło, że Quadro są lepsze i taka opinia panowała wbrew wynikom testów.

Oczywiście w sieci jest mnóstwo benchmarków, testów, wykresów, diagramów itp. ale jak to zmierzyć, jak to przełożyć na własne złożenia - nie da się.

Jedyny miarodajny test to włożenie 2-3 kart i porównanie jakości pracy. Myślę, że karta 3000 lub 4000 Quadro jest ok. Tu jest to ładnie porównane: http://www.nvidia.pl/object/quadro-desk ... cs-pl.html

Wybrałbym k2200 lub m4000.

A tak BTW. tzw. duże złożenia trzeba odpowiednio przygotowywać. Mamy mnóstwo narzędzi, speedpack, upraszanie, tryb odciążony, tryb dużego złożenia i przeglądania projektu. Wiele osób nie ma o tym pojęcia i dziwi się, że się wolno obraca.

U Ciebie też to widzę, np. silnik z żeberkami albo jakieś kratki - to wszystko powinno być odpowiednio uproszczone.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


erik007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: pl

#5

Post napisał: erik007 » 27 sty 2016, 18:49

Ze swojego doświadczenia, raczej nie poleciłbym FirePro pracuje na DELL PRECISION M6800 około 3 lata i mam tu FirePro M6100, jest ogromny problem z ta karta a raczej z jej ustawieniami i sterownikami, AMD dało ciała na całej linii. Wołałbym NVIDIA w mojej ocenie prostsze w użyciu - mniej problemów.
Zobacz sobie takie coś może Ci pomoże.
http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kar ... 174.0.html

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#6

Post napisał: k-m-r1 » 07 lut 2016, 16:38

gtx 970

Quadro K2000

i nowsze karty z tej seri

Zmień płytę i procesor

http://www.solidworks.com/sw/videocardtesting.html
tu zerknij na karty

zerknij na materiały promocyjne
http://www.nvidia.pl/object/solidworks- ... cs-pl.html
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#7

Post napisał: kamil1986 » 08 lut 2016, 16:36

Kupiełem quadro k4000 ale ku mojemu rozczarowaniu nie widzę różnicy poprzednio miałem kartę quadro 600. Podczas obracania modelu zużycie gpu na poziomie 20% cpu 15% RAM 40% a model podczas obracania sie zacina tak samo jak na starej karcie. W czym może tkwić problem? Wersja solidworks jaką używam to 2016.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#8

Post napisał: bildder » 08 lut 2016, 19:48

Pobierz odpowiednie certyfikowane sterowniki ze strony SW - to na początek.
Proponuję też wykonać test wydajności, jednak tak jak pisałem - nie spodziewałbym się, że karta rozwiąże wszystkie problemy. To jest zbiór połączonych elementów i każdy ma znaczenie (ram, procesor, grafika czy sposób budowy złożeń).
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#9

Post napisał: kamil1986 » 08 lut 2016, 20:56

Jutro zrobię test i wstawię wyniki, sterowniki mam certyfikowane do quadro K4000 ze strony solidworks. Rozumie że na wydajność ma wpływ szereg czynników takich jak ram cpu grafika czy dysk twardy ale gdyby np procesor nie domagał czy grafika to obciążenie jego było my na poziomie około 100% tak jak na starej grafice podczas obracania modelu odciążenie gpu miałem blisko 100% teraz na nowej około 30-40% z model się zacina nie ważne czy załaduję model odciążony czy załadowany do do pełnej pamięci efekt jest taki sam. Jest jeszcze problem po każdym nawet najmniejszym obróceniu modelu solidworks przycina się na około sekundę. oraz po przełączeniu grafiku w tryb Realview solidworks potrafi się przyciąć na parę minut a o ile dobrze rozumie to za wyświetlanie grafiki odpowiada karta graficzna więć skąd takie mocne przycięcie.


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#10

Post napisał: SACZI » 14 lut 2016, 10:07

Tak, jak pisze bildder, oprócz sprzętu ważne jest wiele pobocznych czynników, które na pierwszy rzut oka nie powinny mieć wpływu na wydajność.
Ja na SW nie pracuję ale "mój" CAD udostępnia przeprowadzenie testu wydajności i określenie, które elementy/ustawienia najbardziej wpływają na wydajność.
Poniżej wynik testu na moim komputerze:
Graphics data has been formatted for optimal performance on this configuration.

Performance hints:

Two-sided light can reduce shaded rendering performance up to 93 percent.

Depth sorting can reduce wireframe rendering performance up to 46 percent.

Wide lines can reduce wireframe rendering performance up to 25 percent.

Line antialiasing can reduce wireframe rendering performance up to 99 percent.

The following options have little impact on rendering performance:

Backface culling
One extra light
Three extra lights
Full scene antialiasing
Translucency

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”