Tutorial solidworks


Autor tematu
Andrzejcnc2016
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2016, 14:25
Lokalizacja: Kłodzko

Tutorial solidworks

#1

Post napisał: Andrzejcnc2016 » 16 sty 2016, 23:53

Witam,
Jestem posiadaczem solidworks 2015, czy ktoś posiada do niego jakieś tutoriale w języku pl ?
Oczywiście na YT itd...są materiały ale to dla takich co już wiedzą podstawy, a ja poszukuję podstawy podstaw ;)



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 17 sty 2016, 10:40

Nie wiem czy takowe już istnieją.
Kup sobie do 2013 ..... , pewnie w 2015 wiele się nie zmieniło.

https://www.cnc.info.pl/topics43/podrec ... t42392.htm

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#3

Post napisał: ak47 » 17 sty 2016, 14:04

a samouczki zawarte w programie ? w głównym oknie programu po prawej masz przycisk samouczki. Klikasz i pokazują się kategorie od podstaw do bardziej skomplikowanych rzeczy. Można się sporo z nich nauczyć.


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Post napisał: STELMI » 18 sty 2016, 07:34

ak47 pisze:a samouczki zawarte w programie ? w głównym oknie programu po prawej masz przycisk samouczki. Klikasz i pokazują się kategorie od podstaw do bardziej skomplikowanych rzeczy. Można się sporo z nich nauczyć.
j.w. - zaczynałem od nauki z samouczków i później szkolenie było już zbędne

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#5

Post napisał: bildder » 18 sty 2016, 18:33

STELMI pisze:
ak47 pisze:a samouczki zawarte w programie ? w głównym oknie programu po prawej masz przycisk samouczki. Klikasz i pokazują się kategorie od podstaw do bardziej skomplikowanych rzeczy. Można się sporo z nich nauczyć.
j.w. - zaczynałem od nauki z samouczków i później szkolenie było już zbędne
Stelmi, bez obrazy ale nie mów, że nauczyłeś się programu z 15 samouczków...bo to nie jest możliwe. To mniej więcej tak samo, jak uczyć się angielskiego w domu, nigdy nie rozmawiając z lektorem.
Bardzo często osobom (głównie samoukom) wydaje się, że znają program, bo nie mają odniesienia...

Oczywiście można się pouczyć z internetu, z youtuba czy nawet przerobić samouczki, ale to nigdy nie będzie pełna i wystarczająca wiedza. To co piszę opieram na 11 latach doświadczenia jako trener programu.

Polecam jednak jakiś podręcznik lub w wariancie droższym wybranie się na kurs.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Post napisał: STELMI » 19 sty 2016, 07:09

bildder pisze:
STELMI pisze:
ak47 pisze:a samouczki zawarte w programie ? w głównym oknie programu po prawej masz przycisk samouczki. Klikasz i pokazują się kategorie od podstaw do bardziej skomplikowanych rzeczy. Można się sporo z nich nauczyć.
j.w. - zaczynałem od nauki z samouczków i później szkolenie było już zbędne
Stelmi, bez obrazy ale nie mów, że nauczyłeś się programu z 15 samouczków...bo to nie jest możliwe. To mniej więcej tak samo, jak uczyć się angielskiego w domu, nigdy nie rozmawiając z lektorem.
Bardzo często osobom (głównie samoukom) wydaje się, że znają program, bo nie mają odniesienia...

Oczywiście można się pouczyć z internetu, z youtuba czy nawet przerobić samouczki, ale to nigdy nie będzie pełna i wystarczająca wiedza. To co piszę opieram na 11 latach doświadczenia jako trener programu.

Polecam jednak jakiś podręcznik lub w wariancie droższym wybranie się na kurs.
Samouczki uczą podstaw, później był upór i chęć nauki (nie miałem nikogo kto by mi pomógł w nauce, więc uczyłem się sam, biorąc w rękę detal, suwmiarkę i przez upór szukałem rozwiązań, żeby daną rzecz narysować, a potem zrobić z tego formę wtryskową).
Po pewnym czasie zaczynając od samouczków byłem w stanie narysować samemu nawet takie modele:

Obrazek

W 2011 roku kupowaliśmy do firmy komplet - SolidWorks + SolidCAM i byłem na szkoleniu, na którym pokazałem kilka moich modeli i usłyszałem pytanie: "Po co Pan przyjeżdżał na szkolenie? "
Więc proszę nie pisz, że się nie da, bo to jest tak jak z teorią Einsteina - "Wszyscy mówili, że się nie da, ale pojawi się ten jeden, który nie wie że się nie da i on to właśnie zrobi".


Na szkolenie pojechałem głównie, żeby zobaczyć co mnie ominęło przez fakt, że uczyłem się samemu. Byłem pewny, że idzie niektóre rzeczy zrobić inaczej niż samemu sobie wypracowałem na to sposób - po szkoleniu moja wiedza w zasadzie się nie zmieniła, a wręcz sam w dwóch kwestiach pokazałem osobie, która mi je prowadziła, że idzie wszystko wykonać na kilka dodatkowych sposobów niż jest to wykonywane podczas szkolenia.

Oczywiście - powyższe moje słowa nie oznaczają zniechęcania do brania udziału w szkoleniu - wręcz przeciwnie. Ja długo zmagałem się z problemami początkującego nie mając możliwości zapytania kogokolwiek zanim sam doszedłem do tego jak niektóre rzeczy trzeba ugryźć. Start z kursem jest fajny, ale nie ma co się oszukiwać - najważniejsze jest podejście, samozaparcie i chęć nauki osoby szkolonej, niezależnie czy będzie dochodzić do wiedzy samemu czy podczas szkolenia.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#7

Post napisał: blue_17 » 21 sty 2016, 11:49

Witam

Ja też sam raczej uczyłem SolidWorksa dal przyjemności, miałem okazje pójść na kurs bardzo podstawowy i powiem tak że już wiem że pewne rzeczy da się prościej i lepiej czasem automatycznie. Zapytałem o kilka rzeczy które mnie denerwowały, a nie mogłem sobie z tym poradzić.

Lepsze czy gorsze polecam szkolenie bo zawsze można dowiedzieć się o jakiś "smaczkach" które usprawnią pracę.

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”