Złożenie jako szablon


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

Złożenie jako szablon

#1

Post napisał: kamil1986 » 12 sty 2016, 22:54

Czy jest w solidworks możliwość zapisania złożenia jako szablonu lub biblioteki coś w stylu biblioteki operacji. Projektuje w pracy różnego rodzaju zsypy do maszyn taki zsyp składa się z czterech arkuszy blachy ściana prawa lewa przód i tył. Normalnie do złożenia wstawiam cztery arkusze blachy odpowiednio je konwertuje zgodnie ze szkicem stworzonym z złożeniu.
który jest wcześniej powiązany relacjami. Czy jest możliwość zrobienia z takiego złożenia szablonu lub biblioteki aby wpisać przy tworzeniu nowego projektu wysokość długość szerokość i po podaniu tych trzech parametrów każda ze ścian była automatycznie przebudowana do żądanych wymiarów. Podam przykład z drzwiami do takiego zsypu mam zrobione złożenie drzwi gdzie na drzwiach są zawiasy zamki czujniki i magnesy bezpieczeństwa
aby takie drzwi zamontować na zsypie muszę na jednej ze ścian porobić wycięcia pod zawiasy
zamknięcie magnesy oraz czujniki i teraz taką operacje mam zapisaną w bibliotece operacji
i tylko sobie to przeciągam na ścianę na której maja być zamontowane drzwi i wszystkie wycięcia mam gotowe po dwóch kliknięciach. chciałbym w analogiczny sposób zrobić złożenie.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 13 sty 2016, 09:48

Przecież jest szablon złożenia i można w nim zapisać cokolwiek.
Tutaj jest raczej kwestia robienia kopii złożeń, w których wszystko wykonane jest w kontekście.

Wystarczy odpowiednio przygotować złożenie, może być zapisane jako szablon, ale pliki składowe (o ile są powinny być wirtualnymi komponentami). W przeciwnym razie będą utworzone odniesienia do plików.

Jeżeli wszystko będzie wykonane poprawnie, to w nowym projekcie tylko podajesz kilka wymiarów i wszystko się przebudowuje.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#3

Post napisał: kamil1986 » 13 sty 2016, 09:59

Czyli naiprościej będzie zrobić złożenie z wirtualnymi komponentami zapisanymi wewnątrz złożenia, a potem każdą częśc z osobna zapisywać?

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 13 sty 2016, 10:59

Ja zrobiłbym gotowe złożenie powiązane w kontekście np. do szkicu złożenia (z wymiarami). Wszystkie komponenty powinny być powiązane ze sobą tak, by po zmianie wymiarów się przebudowały. Elementy dodatkowe można rozwiązać albo inteligentnymi komponentami albo operacjami z biblioteki. Taki komplet umieszczam w folderze z nazwą projektu.

Później jak będzie podobny temat kopiuje całość (ale ze zmianą nazw), np. tak jak pokazałem w jednym z tutoriali - kopiowanie złożeń ze zmianą nazw.

A tak na marginesie, podobny przykład projektowania w kontekście (od góry do dołu) pokazałem na przykładzie szafy wykonanej z blach w podręczniku.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2016, 11:45 przez bildder, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#5

Post napisał: kamil1986 » 13 sty 2016, 11:23

Pierwszy link nie działa. Właśnie tak robie złożenie powiązane w kontekście do szkicu w złożeniu. Tylko potem trzeba zapisać całe złożenie pod inną nazwą wraz z częściami w nim występującymi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”