Konfigurowanie części


Autor tematu
wpp991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:50
Lokalizacja: Bielsko

Konfigurowanie części

#1

Post napisał: wpp991 » 24 sie 2015, 02:26

Witam
Proszę o pomoc. Chcę wykonać różne wkładki do narzędzia na różne detale. Detale różnią się kilkoma wymiarami i już to skonfigurowałem. Następnie używając narzędzi do form wykonuję oprzyrządowanie formy które również skonfigurowałem. Na końcu zapisuje detale za pomocą operacje/zapisz obiekty i tworzę złożenie. I teraz moje pytanie jest następujące: czy jest możliwość stworzenia konfiguracji wkładek na jednym pliku za pomocą tej operacji. Chodzi mi o to, że po zapisaniu mogę pracować bezpośrednio na powstałej wkładce w złożeniu (otwory fazowanie itd.) a potem ją skopiować i pokazać różne konfiguracje wkładki w oparciu o konfiguracji z części bazowej.
Wiem że jest możliwość konfiguracji w złożeniu za pomocą "wyświetlaj zewnętrzne odniesienia" ale jak za pomocą tej opcji zmieniam to zmieniają mi się również inne skopiowane części - jak to zablokować?

Mam nadzieję że wyjaśniłem problem zrozumiale, z góry dziękuję za pomoc



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 24 sie 2015, 08:09

Zapisz część z inną nazwą i podmień w złożeniu.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
wpp991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:50
Lokalizacja: Bielsko

#3

Post napisał: wpp991 » 24 sie 2015, 08:59

Ok, udało mi się zrobić to w następujący sposób:
Zapisałem za radą Zibiego poszczególne konfiguracje części do osobnytch plików z jednym złożeniem. Następnie w powstałych plikach potworzyłem konfiguracje - nazwijmy 1, 2, 3 - odpowiadające konfiguracją w części źródłowej - 1, 2, 3. Konfiguracja w powstałym pliku z automatu jest przypisywana do konfiguracji ze źródła 1-1, 2-2, 3-3 ale nie moge znaleść miejsca gdzie tym można sterować np. żeby zrobić 2-3. Jest to czysto teoretyczne pytanie ponieważ problem jako taki rozwiazałem natomiast jeżeli ktoś wie to prosze o odpowiedź.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 24 sie 2015, 11:04

To użyj wielu operacji "zapisz obiekty" i w złożeniu tylko używaj odpowiednich wyprowadzonych części.

Strasznie kombinujesz a w sumie to prosta sprawa. Tych wkładek to masz 100 czy 5?
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
wpp991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:50
Lokalizacja: Bielsko

#5

Post napisał: wpp991 » 24 sie 2015, 14:08

Tak, ale w takim przypadku używając wielokrotnie operacji "zapisz obiekt" nie mogę równocześnie we wszystkich wkładkach wiercić otworów - musiałbym dla każdej wersji dublować operacje
W końcu udało mi się to zrobić nawet bez zapisywania osobnych wersji do osobnych plików. Po prostu w wyprowadzonej części po wykonaniu wszystkich operacji daję konfigurację i przypisuje tabele konfiguracji. W niej w jednym oknie moge przypisać konfigurację części wyprowadzonej do konfiguracji części wejściowej i tym sposobem mam możliwość sterowania wymiarami wkładek oraz wszystkie późniejsze operacie wykonane. W złożeniu mogę kopiować daną wkładkę i tylko przypisać odpowiednią konfigurację
Dziękuje za pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”