Kupię SOLIDWORKS


Autor tematu
sundayman
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2014, 18:56
Lokalizacja: Łódź

Kupię SOLIDWORKS

#1

Post napisał: sundayman » 26 gru 2014, 05:55

Wersja 2013 lub 2014. Faktura mile widziana.

( proszę bez dyskusji o "nieodsprzedawalności licencji". Zapisy niezgodne z prawem
mnie nie interesują )



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 26 gru 2014, 10:31

Nie sądzę, by był tu ktoś, kto zechce Ci sprzedać, ponieważ każdy normalny wie, jak kupuje się taki program - na pewno nie na forum...
Bądź łaskaw również nie pouczać innych (którzy mają większe pojęcie o tym niż Ty) jakie zapisy są zgodne a jakie niezgodne z prawem.

Skoro taki jesteś biegły w temacie (zgodności z prawem) to wytocz DS Corp. proces - wygraj go i bądź pierwszym!
Ty nawet nie napisałeś jaki pakiet Cię interesuje, co oznacza, że jedyną intencją tego posta jest marna prowokacja...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

Re: Kupię SOLIDWORKS

#3

Post napisał: Grawer.Gift » 26 gru 2014, 11:53

sundayman pisze: Faktura mile widziana.

Zapisy niezgodne z prawem
mnie nie interesują )
Faktura to nie ,,miłe widzenie " a psi obowiązek miłośniku niezgodnych z prawem zapisów.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 26 gru 2014, 14:33

widywałem nie raz na ebay uk, jak ktoś sprzedaje prywatnie używaną rzecz to jak ma niby wystawić fakturę? Jaki zapis mówi że faktura to psi obowiązek? (z ciekawości pytam).
sundayman w necie poszukaj przedstawicieli Dassault, także porównaj ofert firm handlujących oprogramowaniem, szukałbym za granicami Polski, w Pl ceny oprogramowania zaporowe a promocje tylko z nazwy :razz:
I don't like principles, I prefer prejudices


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#5

Post napisał: Grawer.Gift » 26 gru 2014, 15:00

dance1 pisze:widywałem nie raz na ebay uk, jak ktoś sprzedaje prywatnie używaną rzecz to jak ma niby wystawić fakturę? Jaki zapis mówi że faktura to psi obowiązek? (z ciekawości pytam).
Znasz firmę która handluje oprogramowaniem i ma do tego ,,używane" programy do sprzedania bez faktury ?
Albo czy znasz kogoś kto kupił wersje 2014 i rozmyślił się i odsprzedaje bez kwitu ?
Jak ktoś kupuje program profesjonalny TO NAJCZĘŚCIEJ NA FIRMĘ bo odlicza koszty, przy sprzedaży OBOWIĄZKIEM JEST WYSTAWIENIE FAKTURY.

Jeśli ktoś potrzebuje do nauki czy sporadycznie dla siebie to ściąga wersje EDU i nic nie musi odsprzedawać bo nic nie zapłacił .
Stąd można kogoś kto kupuje np autocada za 20 000 ,,dla siebie " a nie na firmę i później ,,odsprzedaje" bez faktury UZANAĆ ZA DESPERATA.

Rozważyłem kilka różnych wersji - wybierz , która najbardziej pasuje.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 26 gru 2014, 16:18

ale co to Ciebie obchodzi jak jakiś desperat sprzedaje nowy program? oryginał oczywiście?
Nie pisz bzdur tego typu: Faktura to nie ,,miłe widzenie " a psi obowiązek miłośniku niezgodnych z prawem zapisów.
bo to po prostu nie prawda, żaden obowiązek, wiesz ile firm upada i maszyny, komputery są sprzedawane za "grosze"?, bez faktury?. Nie wiesz, bzdur nie pisz.
Wybieraj sobie co chcesz mnie w swoje rozważania nie mieszaj, pytał to na temat odpisałem.
Koniec OT, wesołych.
I don't like principles, I prefer prejudices


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#7

Post napisał: Grawer.Gift » 26 gru 2014, 16:55

dance1 pisze:ale co to Ciebie obchodzi jak jakiś desperat sprzedaje nowy program? oryginał oczywiście?
Nie pisz bzdur tego typu: Faktura to nie ,,miłe widzenie " a psi obowiązek miłośniku niezgodnych z prawem zapisów.
bo to po prostu nie prawda, żaden obowiązek, wiesz ile firm upada i maszyny, komputery są sprzedawane za "grosze"?, bez faktury?. Nie wiesz, bzdur nie pisz.
Wybieraj sobie co chcesz mnie w swoje rozważania nie mieszaj, pytał to na temat odpisałem.
Koniec OT, wesołych.
ale pierdoły
pojęcie ,,za grosze " nie oznacza bez kwitu szczególnie że dotyczy firmy. Pewnie ,,myślisz " ze jak orange czy inny plus sprzedaje telefon w promocji za 1zł to nie muszą na to wystawić paragonu czy faktury?
Skąd takie ludziki ,,sie bieru"?


Autor tematu
sundayman
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2014, 18:56
Lokalizacja: Łódź

#8

Post napisał: sundayman » 26 gru 2014, 19:38

każdy normalny wie, jak kupuje się taki program - na pewno nie na forum.
Widać nie zauważyłeś, że jesteśmy w UE a nie w USA.
Tutaj odsprzedaż programu jest legalna, niezależnie od tego, co sobie ktoś w EULA zapisał.
Nie będę wklejał linków od orzeczenia Trybunału Europejskiego, bo nie chce mi się edukować
leniuszków.

Co do "konieczności" posiadania faktury, to większej bzdury dawno nie widziałem.
O ile mi wiadomo (a prowadzę DG parę lat), to każda legalna umowa sprzedaży jest tak samo legalna jak faktura (tyle, że nie daje możliwości odliczenia VAT).
I ciekaw jestem, jakiż to ciąg myślowy prowadzi do wniosku, że co prawda można kupić samochód na umowę sprzedaży i wprowadzić go do DG, ale programu już nie :)

Dlatego bez faktury musi być taniej o vat. To wszystko.

Dobrze by było, żeby "mądrusie" nie zastraszali i nie wprowadzali w błąd innych.
To zadanie doskonale spełniają koncerny z USA , którym jak widać wydaje się, że
mogą wszystkim mówić, jakie ma być prawo.

A ja jestem bardzo ciekaw, dlaczego EULA SW nadal zawiera nielegalny zapis o ograniczeniu odsprzedaży ? Albo dlaczego cena w UE jest wyższa niż w USA (bo to fajnie jest zarobić na kursie euro ?).

Jeżeli reseller SW zaoferuje mi cenę taką jak w USA (+ vat), to wtedy kupię może od nich,
A jak znajdę używany - kupię używany. I jeśli SW mi będzie utrudniał - postawię na półce, i założę sprawę - mam czas, nie spieszy mi się. Tak naprawdę mi ten soft potrzebny mało z tendencją do wcale.

Ale ale, rzeczywiście nie napisałem - najchętniej premium bez żadnych dodatkowych modułów. Choć wersja podstawowa też może być. Kwestia ew. ceny.


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#9

Post napisał: Grawer.Gift » 27 gru 2014, 10:02

sundayman pisze:.
Widzę że ,,wiesz lepiej " wiec tłumaczenie ci nie ma sensu.
Ale ponieważ głupota to jedyna choroba roznoszona także drogą internetową to warto ku przestrodze innych , którzy mogliby się tę głupotĘ załapać WYJASNIC CO NASTEPUJE :

Co do "konieczności" posiadania faktury, to większej bzdury dawno nie widziałem.
O ile mi wiadomo (a prowadzę DG parę lat), to każda legalna umowa sprzedaży jest tak samo legalna jak faktura (tyle, że nie daje możliwości odliczenia VAT).
I ciekaw jestem, jakiż to ciąg myślowy prowadzi do wniosku, że co prawda można kupić samochód na umowę sprzedaży i wprowadzić go do DG, ale programu już nie :)
Ta wypowiedz składająca się częściowo z prawdy to przykład że pół prawdy to gówno prawda.
Warto wiedzieć że w przypadku działalności gospodarczej firm jednoosobowych ( jakoś wielkich spółek z oo i koncernów międzynarodowych tu nie zauważyłem ) NIE MA KUPOWANIA SAMOCHODÓW NA FIRMĘ. ( zapamiętaj i powtarzaj innym ) .
kupujesz na osobę fizyczną i najwyżej sobie amortyzujesz.
Dotarło ?
Jak ty prowadzisz DG to nie mam w związku z tym pojęcia.



I ciekaw jestem, jakiż to ciąg myślowy prowadzi do wniosku, że co prawda można kupić samochód na umowę sprzedaży i wprowadzić go do DG, ale programu już nie
tu masz zasady
http://mensis.pl/zarzadzanie/wliczenie- ... podatkowe/
nie chcę mi się tłumaczyć i dotyczy to ,,wprowadzenie do DG" a nie zakupu czyli dokładnie tego o czym tu napisałeś .

po trzecie primo -:)
O ile mi wiadomo (a prowadzę DG parę lat), to każda legalna umowa sprzedaży jest tak samo legalna jak faktura (tyle, że nie daje możliwości odliczenia VAT).
kolejna głupota czyli część prawdy
od jutra będę w sklepach ( no co ? to tez działalność gospodarcza) kupował tylko na umowy bo powołam się na twoją opinie ze można
ciekawe czy w salonie merca kupiłbym na umowę i bez vatu nową brykę ?
Dlatego bez faktury musi być taniej o vat. To wszystko.
no tego właśnie nie chce urząd skarbowy -:)
i tak handlują cwaniaczki
a argumentują to tym ze nie są płatnikami vatu wiec nie mogą wystawić faktury .
-:)


Autor tematu
sundayman
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 01 cze 2014, 18:56
Lokalizacja: Łódź

#10

Post napisał: sundayman » 27 gru 2014, 23:15

Ja naprawdę nie mam czasu ani ochoty na prowadzenie jałowych dyskusji.
Więc ostatni raz odpowiadam na te komentarze, które w istocie mnie zupełnie nie interesują.

NIE MA KUPOWANIA SAMOCHODÓW NA FIRME
[

Ja tam nie wiem, co ty sobie tam pod jakiś tam pojęciem uważasz.
Ja mam wprowadzone do działalności (co oznacza np. jednorazowe odliczenie kosztu i vat, rozliczanie kosztów eksploatacji itp) nie jeden, a kilka samochodów.
Kwestia nazewnictwa jest nieistotna, ważne są konsekwencje podatkowe.
Chociaż, skoro się np. przekazuje samochód wprowadzony do działalności na użytek prywatny, to znaczy chyba, że wcześniej nie jest prywatny. Ale oczywiście wiadomo, że DG osoby fizycznej to w istocie osoba fizyczna. Nie widzę sensu prowadzenia takich dyskusji.

Właściwie powinienem zapytac, co ten nic nie wnoszący link ma mi powiedziec (czego nie wiem), ale - nie wyjaśniaj, bo mi to do niczego nie potrzebne.
od jutra będę w sklepach kupował tylko na umowy
Widac, że nie bardzo rozumiesz o co biega. Co prawda to twój problem, a nie mój, ale
jeśli jednak chcesz się dowiedzie, kiedy i jaki dokument może byc dokumentem księgowym (w tym umowa sprzedaży) - poczytaj sobie to;

http://poradnik.wfirma.pl/-czy-wiesz-ze ... -sprzedazy

I to tyle. Kończę dyskusję w temacie - jeśli ktoś będzie miał do zaoferowania program, o który pytałem - niech pisze na priv.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”