Kupię SOLIDWORKS


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#11

Post napisał: Andrzej_kw » 28 gru 2014, 09:28

Kol. Grawer.Gift... Twój link dotyczący zaliczenia licencji w koszty jest dokładnie półprawdą, czyli... przypomnij sobie jak to nazwałeś. Właśnie to jest przykład, że warto sprawdzać w kilku źródłach. Może autor był zmęczony, a może wrócił z imprezy integracyjnej, a może przemawia "ex cathedra" uważając się za najmądrzejszego. Troszkę pokory polecam.

btw SW nie posiadam i mój post dotyczy tylko i wyłącznie szerzenia półprawd i dyskusji na ten temat. Założyciela wątku przepraszam za jego "zaśmiecanie".

pozdrawiam poświątecznie i prawie noworocznie
andrzej



Tagi:


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#12

Post napisał: Grawer.Gift » 29 gru 2014, 11:21

Andrzej_kw pisze:Może autor był zmęczony, a może wrócił z imprezy integracyjnej, a może przemawia "ex cathedra" uważając się za najmądrzejszego.
Ciekawe rozważania.
Szkoda że nie odniosłeś się do meritum sprawy i nie wyjaśniłeś co ci nie pasuje z tego co koleś napisał.
To tak w związku z pokorą i pisaniem na temat.


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#13

Post napisał: Andrzej_kw » 29 gru 2014, 12:38

Uff... kol. Grawer.Gift... sądziłem, że Tobie sygnał tylko wystarczy, a resztę znajdziesz..

Po prostu nie napisał wszystkiego. W ten sposób stwarza wrażenie zamknięcia (wyczerpania) tematu, a to już jest nieprawda, lub lepiej... półprawda. Chociażby np. wspomniane 3500 zł.
Dla płatnika VAT jest to kwota netto (bez podatku), a dla pozostałych - kwota brutto (łącznie z podatkiem). Dla tzw małego podatnika jest to.. tyż prowda. Owszem, dla poprawności w paragrafach mówi się o amortyzacji jednorazowej w miesiącu zakupu, lub następnym (czyli de facto - w koszty). Na 2014 rok jest to kwota 50 tys euro (ok.211 tys. złotówek).
Ociupinkę więcej niż te 3500. Tylko tyle i aż tyle. Co za zwierzę ten "mały podatnik"? Ano ten który w roku poprzedzającym miał obrót mniejszy od 1,2 mln euro.
To tylko trzy małe punkty zastrzeżeń do eksperta. Jest ich więcej, ale jestem pewien, że bez problemu znajdziesz informacje na ten temat.

pozdrawiam
andrzej


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#14

Post napisał: Grawer.Gift » 29 gru 2014, 13:33

Andrzej_kw pisze:Uff... kol. Grawer.Gift... sądziłem, że Tobie sygnał tylko wystarczy, a resztę znajdziesz..
ten ,,sygnał " to właśnie półprawdy a w zasadzie mieszanie pojęć.

Kwota , ta kwota 3500zł to ZASADA AMORTYZACJI I DOTYCZY WSZYSTKICH PODATNIKÓW
kwotę tę ,,ociupinkę " ( nie znam w ustawach takich pojęć ) te 50 000 to wyjątek od zasady i dotyczy Amortyzacji jednorazowej
Już sama nazwa wskazuje ze to nie może być to samo.
Żeby nie ,,dawać sygnałów" to zacytuję:

,,Komu ten przywilej przysługuje?
W 2014 roku z amortyzacji jednorazowej w ramach pomocy de minimis mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczęli działalność gospodarczą. Ale tutaj jest jeden znaczący warunek iż nie prowadzili oni – samodzielnie lub jako wspólnik spółki, bądź nie prowadzili ich małżonkowie (dotyczy to wspólnoty majątkowej między małżonkami) żadnej działalności w okresie dwóch lat wstecz, licząc od końca roku poprzedzającego otwarcie firmy.

Jeśli oba elementy są spełnione, mogą oni dokonać odpisu amortyzacyjnego do wysokości jasno określonego limitu - 50 000 EUR, co w 2014 roku według średniego kursu Euro przedstawionego przez NBP, po przeliczeniu na polską walutę daje 211 000 zł. (art. 22k ust. 12 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - tekst jedn. Dz.U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm., dalej: ustawa o PIT, oraz art. 16k ust. 7 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - tekst jedn. Dz.U. z 2011 r., nr 74, poz. 397, z późn. zm., dalej: ustawa o CIT). "

uwaga : wyjątek - zasada , pomieszanie tego prowadzi na manowce

Nie wiem skąd u ciebie się wzięło ze NIKT Z RODZINY ZAŁOŻYCIELA POSTU NIE PROWADZIŁ DZIAŁALNOŚCI ANI ON SAM TEZ NIE
-:)

no ale widać są tacy co to wiedzą
-:)

Zamiast ,,dawać sygnały " , czy mrugać oczkiem że coś wiesz ,żeby każdy sobie poszukał napisz konkretnie, podaj fakty - będzie łatwiej dyskutować.

Zeby było ciekawiej

,,Co wolno wrzucić w koszty?
Odpis jednorazowy obejmuje środki trwałe wprowadzone do ewidencji firmy, znajdujące się w grupach KŚT od 3 do 8.
3. Kotły i maszyny energetyczne;
4. Maszyny, urządzenia i aparaty ogólnego zastosowania;
5. Specjalistyczne maszyny, urządzenia i aparaty;
6. Urządzenia techniczne;
7. Środki transportu z wyłączeniem samochodów osobowych;
8. Narzędzia, przyrządy, ruchomości i wyposażenie.

Amortyzacja jednorazowa nie dotyczy
samochodów osobowych, jak wspomniano powyżej, ani wartości prawnych oraz niematerialnych."

Przypomnę że dyskutujemy o programie soldworks czyli o tym co jest wartością PRAWNĄ I NIEMATERIALNĄ
WIEC AKURAT TEGO NIE DA SIĘ POTRAKTOWAC JAKO AMORTYZACJI JEDNORAZOWEJ

wniosek ?
pomyliłeś pojęcia i uczepiłeś się tego co akurat nie dotyczy tego tematu i zasad odpisów


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#15

Post napisał: Andrzej_kw » 29 gru 2014, 15:56

Jeszcze raz przepraszam kolegę sundayman za śmiecenie w temacie

Kol. Grawer.Gift...
1. jestem zdziwiony - nie zauważyłem puszczania jakichkolwiek oczek
2. nadal uważam, że Twoje opinie nie mają żadnego związku z postem kol. sundayman i odbieram to jako śmiecenie w wątku
3. nakręcasz się i przestajesz myśleć rozsądnie
4. słuch mam dobry. Dlaczego krzyczysz? Czy sądzisz, że to najlepsza metoda dyskusji?
5. ponieważ Twoja wiedza na temat amortyzacji jest przeogromna, gorąco polecam np forum_podatki_biz. To jest idealne miejsce na takie dyskusje. Tam można również wytłumaczyć doświadczonym księgowym dlaczego nie mają racji. Nie polecam krzyków i uporu - można łatwo trafić na listę ignorowanych

6. Jeżeli nie powiedziałem tego do tej pory wyraźnie, to może teraz: nie uważam się za eksperta i nie wydaję opinii. Jedynie zwróciłem uwagę na totalną amatorszczyznę artykułu przywołanego w Twoim linku. Amatorszczyzna polega na fragmentarycznym potraktowaniu tematu i braku informacji o tym. Ot, takie niby jak w onecie dziennikarstwo. Tylko tyle i aż tyle.

7. Mając na względzie pierwszą linię tekstu - kończę i dla mnie EOT. SW nie mam, a śmiecenia w wątku jałową dyskusją nie chcę

mimo wszystko pozdrawiam
andrzej


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#16

Post napisał: Grawer.Gift » 29 gru 2014, 16:22

A wystarczyłoby przyznać ze nie masz racji.

Artykuł dotyczył ogólnych zasad amortyzacji - ty uczepiłeś się jednego fragmentu i do tego takiego który nie ma tu racji bytu.
Ty uważasz że to zaśmiecanie - ja wyjaśniłem że nie masz racji
Czy się to komuś przyda ? nie wiem. Tyle że jeśli chodzi o zgodność z faktami i prawem wydaje się że mimo iż nie ja przepisy wymyślam i uchwalam , to masz pełne prawo mieć o to do mnie pretensje.
Ktoś kto by odpisał całość za program ( w amortyzacji jednorazowej ) dałby dupska-no chyba że o to chodziło.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”