Przewody bez dodatku routing oraz wielkość STL-a

Awatar użytkownika

Autor tematu
blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

Przewody bez dodatku routing oraz wielkość STL-a

#1

Post napisał: blue_17 » 11 lis 2014, 20:55

Witam

Chciałem zapytać o dwie rzeczy jak wykonywać przewody lub ich imitację w kontekście złożenia bez dodatku Przewody bez dodatku routing i jak określić długość spaljnów

oraz

jaka jest maksymalna ilość płaszczyzn w STL którą może zaimportować SW bo zdarzyło mi się parę razy ze dostałem komunikat że plik ma za dużo płaszczyzn, czy może to być spowodowane słabym sprzętem ?

Pozdrawiam


"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 13 lis 2014, 15:18

Ad. pytania 1. Normalnie się rysuje wyciągnięciem po ścieżce bazując na szkicu 3D. Przecież w Routingu też wszystko opiera się o taki szkic.

Robiłem też raz instalację konstrukcjami spawanymi, ale dotyczy tylko "trasy ortogonalnej" ponieważ członu kosntr. na splajnie nie da się oprzeć. Należy pamiętać o opcji scalania stycznych segmentów łuku żeby tworzyć kolanka lub ciągłą (giętą) rurę.

Ad. pytanie 2. Nie spotkałem się z takim ograniczeniem, ale jeżeli występuje to z pewnością nie zależy od komputera...Bo niby co miałoby być kryterium, ilość ramu czy szybkość CPU?
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

Autor tematu
blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#3

Post napisał: blue_17 » 14 lis 2014, 01:35

Dziękuję za odpowiedź bo mam problemy własnie chciałbym zrobić wyciągniecie splajnu ale niema takiej opcji albo jest wygaszona rysując szkic 3d spaljnu i profilu który wyciągam w złożeniu

Może jakiś tutorial lub bardziej szczegółowe wskazówki ? :)

Co do ilości płaszczyzn w STL-u to zdarzyło mi się to ostatnio ze dostałem taki komunikat z solid worksa myślałem ze to jhakies ograniczenie.

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”