Widok sceny

Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#21

Post napisał: CNCRob » 25 paź 2014, 17:47

No patrz. 15 lat temu jakoś komputery były słabsze nawet niż mój got owiec i solidworks działał. Wiec dlaczego teraz by miał nie działać? :) tak jak mówiłem, jestem początkujący i na etapie w którym się znajduje mój komputer działa płynnie. Ponadto po wymianie grafiki juz nie będzie ona zintegrowana, prawda? Za dwa lata gdy zacznę zabawę na poważnie to zmienię sprzęt bo będę chociaż wiedział czego potrzebuje. Teraz nie mam bladego pojęcia co mi będzie potrzebne wiec po co wyrzucać kasę w błoto?


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#22

Post napisał: bildder » 25 paź 2014, 17:52

15 lat temu był SW 2001 o nieco mniejszych wymaganiach. Po prostu w mojej ocenie nie warto (o ile technicznie jest to możliwe) wkładać karty profesjonalnej (czyli FirePRO od ATI albo Quadro od Nvidii) do komputera zupełnie do tego nieprzystosowanego. Dla większości osób priorytetem jest płynność działania, szybkość ładowania do pamięci, czas przebudowy a nie wodotryski w stylu RealView.

RealView to bajer ale mający ograniczone zastosowanie, jak wspomniałem np. podczas prezentacji czy nagrywania animacji. Większość osób nie pracuje z włączonym trybem bo wcale to nie jest wygodne.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#23

Post napisał: CNCRob » 25 paź 2014, 18:10

Dla mnie jako priorytet będzie budowa skomplikowanych układów opartych w większości o szkło i akryl wiec w danej chwili nie mam możliwości wyświetlenia tego jako gotowego wyrobu nie mając realview. Wszystko mam w widoku matowym a nie szklanym. Wymagana przeze mnie płynność na chwile obecna jest. Poza tym zawsze kartę mogę sprzedać lub przełożyć do nowego komputera w razie w.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


rysmen
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 530
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:32
Lokalizacja: zakopane podhale
Kontakt:

#24

Post napisał: rysmen » 25 paź 2014, 18:26

Jeszcze jedno słowo są karty FirePRO od ATI albo Quadro od Nvidii DDR3 ? (Nie chce mi sie szukać) Jeśli są ok kup se i po temacie :smile: Ale jeśli są tylko DDR4-5 to kolego musisz też płyte wymienić bo do twojego takie karty nie podejdą :smile:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#25

Post napisał: bildder » 25 paź 2014, 18:36

Dobra, poddaje się. Akurat szkło i pochodne nie są wyświetlane realistycznie w RealView - różnicę dopiero widać jak się wykona rendering w PhotoView z odpowiednimi ustawieniami liczby odbić i załamań. Projektowałem trochę dla huty więc mam lekkie porównanie.

Porównanie>>>.

Jeszcze raz powiem, nawet jeżeli da się taką kartę fizycznie wsadzić to co z zasilaniem, chłodzeniem, jak to się ma do płyty głównej? Karty profesjonalne współdziałają z komputerami typu workstation i są inaczej zbudowane niż typowy komputer PC.

Jak już kupisz taką kartę to podziel się opinią, czy było warto (o ile w ogóle odpali w takim kompie).
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#26

Post napisał: numerek » 25 paź 2014, 19:25

daj se spokój z nowa kartą !

kombinowałem podobnie jak Ty i co ? du** !
nic nie dało komp mulił zacinał itd
dopiero jak kupiłem workstation HP to dopiero widać potencjał SW

poza tym jak pisze bildder - co z zasilaniem ? masz dodatkowy przewód z zasilacza - wyjście 6 pin dla karty ?
bez tego zobaczysz czarny ekran i tle
o ile mnie pamięć nie myli ale sama karta quadro bierze coś koło 150 W


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#27

Post napisał: pukury » 25 paź 2014, 19:42

witam.
Kol. - spokojnie :lol:
jakąś prostą kartę typu qadro to za 200pln kupi .
w linku do allagro są i takie i inne.
a na stronie sw ( jak podesłał kol.) można ustalić jaka karta podejdzie.
a przecież chyba nie wywali kol. 2500 - lekko licząc .
to jasne że do zmiany jest CAŁY komp .
a złożyć należy pod konkretne zapotrzebowanie .
integry to malaria to też oczywiste.
a za 2 lata to co teraz jest w miarę nowe - będzie bardzo stare.
pozdrawiam.dodając .
żeby nie być gołosłownym http://allegro.pl/nvidia-quadro-fx3700- ... 16062.html
sprawdziłem na stronie z linku i powinna działać nawet z sw2014
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#28

Post napisał: CNCRob » 25 paź 2014, 21:17

I właśnie chodzi mi o to co kolega Pukury napisał, nie widze sensu wywalania teraz góry kasy na nowy komp aby się tylko na nim uczyć skoro jest szansa aby mój obecny sobie poradził. Za dwa lata będę wiedział konkretnie co mi jest potrzebne i jak to wykorzystam i wtedy widze sens zakupu.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

Autor tematu
CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#29

Post napisał: CNCRob » 20 gru 2014, 20:46

Chyba los chce abym zmienil komputer, wlasnie moj pc padl i kupuje w tym tyogniu laptopa, czy da sie wyszukac cos 2 in 1 typu laptop i tablet w jednym? czy ktorys bedzie dzialal z solidworks? jesli nie to moze ktos ma propozycje laptopa dzialajacego pod solidworks? niestety ze sklepow stacjonarnych to mam tylko pcword tu i komputery jedynie do uzytku domowego.
pozdrawiam
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”