Powierzchnie - nadawanie grubości.


Autor tematu
Remik87
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 17 sty 2009, 18:41
Lokalizacja: Poznań

Powierzchnie - nadawanie grubości.

#1

Post napisał: Remik87 » 04 lut 2014, 14:27

Witam wszystkich,

Mam problem z modelem powierzchniowym wykonanym przezemnie. Chodzi o to aby nadać modelowi grubość (do wew.) ok. 2.8mm.
Model składa się z kilku płaszczyzn i problemem wydają się być punkty styku płaszczyzn. W kilku miejscach program znalazł przerwy między płaszczyznami, jednak są zbyt małe aby je naprawić/zszyć. Mimo iż granica drugiej płaszczyzny wynika z tej samej linii 3D (szkic) lub krawędzi poprzedniej płaszczyzny (próbowałem na te dwa sposoby), cały czas powstaje przerwa.
Próbowałem wypełniać te luki, próbowałem diagnozować i naprawiać automatycznie nawet z importem w formacie IGS.
Nie wiem co więcej mogę zrobić aby poprawić te powierzchnie i umożliwić nadanie grubości. Stawiam pierwsze kroki w modelowaniu powierzchniowym, nie orientuję się czego jeszcze mogę spróbować. Uprzejmie proszę o porady, wskazówki.

Załączam część modelu w formacie IGS.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-02-05, 10:32 ]
Może ktoś będzie zainteresowany odpłatną pomocą w wykończeniu tego modelu?
Chciałbym nauczyć się, jak mogę poprawić te powierzchnie aby można było nadać jej grubość.

W razie w, proszę o kontakt.
Załączniki
2003 częściowy.zip
Model
(55.67 KiB) Pobrany 154 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#2

Post napisał: blue_17 » 09 lut 2014, 23:23

Naprawić tą powierzchnie to nie jest problem :)

geometrii nie nadaje się do pogrubienia ale jeśli miało by się odpowiednią ilość czasu dało by rady

żeby modelować powierzchniowo swobodnie trzeba dużo doświadczenia

Tak jak wiozłem to na luzie to wyszło mi coś takiego dokończyć jeszcze 1 ścianę wypełnić ubytki i przyciąć i uzyskał byś swój efekt

Obrazek

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”