Problem z symulacją ruchu


Autor tematu
dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

Problem z symulacją ruchu

#1

Post napisał: dragon44 » 31 gru 2013, 16:49

Witam,
od kilku dni męczę się nad symulacją w solidworksie 2012.
Projektuję elektrowrzeciono w związku z tym tematem . Problem polega na tym, że nie mogę zrobić symulacji tak, aby szpilka pchająca szczęki chwytaka rozwarła je, a oprawka swobodnie wyjechała. Bez tego nie wiem czy chwytak jest prawidłowo zaprojektowany. Jakby ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Poniżej rysunek z czym się zmagam, a w załączniku pliki sldprt i igs.
Obrazek

Jak to powiązać, albo jak ustawić parametry symulacji? Dodam, że kontakt już ustawiałem, tak samo jak grawitacje, czy badanie ruchu... nie mam siły do tego...

Tak przy okazji chciałbym życzyć wszystkim Forumowiczom Szczęśliwego Nowego Roku, pomyślności oraz radości płynącej z pasji przez kolejne 12 miesięcy;)
Załączniki
elektrowrzeciono.rar
(590.72 KiB) Pobrany 181 razy



Tagi:


majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

#2

Post napisał: majkel1987 » 31 gru 2013, 17:19

Moe dlatego ze nie ma tam sprézynki która ma odginac szczéki. Program nie wie ze to ma sprezynowac. nie wiem jak dziala ten program wiec moge sie mylic.


uzi29
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 01 paź 2012, 20:34
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post napisał: uzi29 » 01 sty 2014, 19:50

Witam,

na SW nie znam się zbyt dobrze ale spróbowałem zrobić coś takiego.
Wykonałem 1/8 wału (obrót o 45 stopni) oraz szczęki.
Dodałem wiązanie (wspólne) dla osi obrotu wału oraz punktu obrotu szczęki (punkt musi być ustawiony tak aby symulował dociskanie sprężynki do szczęki).

Obrazek

Dodałem wiązanie (równoległe) dla powierzchni ustawionych pod kątem 45 stopni na zdjęciu.

Obrazek

Teraz mogę symulować ruch poruszając szczęką tak aby elementy nie stykały się ze sobą.

Obrazek

Obrazek

Tym sposobem widzę że pomiędzy szczęką a grzybkiem jest ok 0,2 mm luzu.

Obrazek



Jest to tylko poglądowy sposób, może do czegoś się przyda.

Pozdrawiam.


Autor tematu
dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#4

Post napisał: dragon44 » 01 sty 2014, 23:25

Co prawda konstrukcja szczęk uległa zmianie i punkt podparcia podczas obrotu się zmienił, ale dzięki uwagom kolegi (wyznaczenie punktu obrotu w przekroju pojedynczej szczęki) jestem na prostej i jak się uda to dzisiaj skończę wstępny projekt. Może pełnego badania ruchu jeszcze nie zrobię, ale to i tak duży krok do przodu.
Dzięki wielkie!

[ Dodano: 2014-01-02, 03:48 ]
jakby ktoś miał pomysł jak zrobić z tego badanie ruchu lub symulacje to byłbym wdzięczny za wskazówki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”