Folder źródlowy złożenia - zmiana ustawień


Autor tematu
Grajam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2012, 13:11
Lokalizacja: Nowy Sącz

Folder źródlowy złożenia - zmiana ustawień

#1

Post napisał: Grajam » 05 wrz 2013, 20:54

Cześć.
Ostatnio natrafiłem na, jak dla mnie, szkopuł Solidworksa 2010.
Ostatnimi czasy często wykonuję projekty złożeń w solidzie, a klient po obejrzeniu ich chce naniesienia poprawek. Żeby nie tracić poprzedniej wersji skopiowałem folder z częściami i złożeniem i wykonałem poprawki.
Niestety okazało się, że solid mimo, że złożenie edytowałem z drugiego folderu mieniał części w pierwszym. Żeby odzyskać poprzednie złożenie musiałem na nowo składać wszystko z części z drugiego folderu.
I tu pytanie: czy da się ustawić solidworksa w taki sposób, aby ciągnął części z folderu ze złożeniem zamiast z pierwszego "źródłowego" ?
Oczywiście wiem, że w złożeniu mogę podmienić części z pierwszego folderu na części z drugiego, ale średnia to przyjemność przeklikiwać 50 czy więcej części po kolei :/

Pzdr.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 21 wrz 2013, 09:38

Tak się nie kopiuje projektów...

Zapoznaj się może w pierwszej kolejności z tutorialem: Kopiowanie złożeń ze zmianą nazw plików. Nie powinno się kopiować folderów ze złożeniami, a już na pewno nie jeżeli jednocześnie chce się otwierać i modyfikować poszczególne części składowe. Do takiej sytuacji nie dopuści żaden PDM, a jeżeli go nie używasz to utwórz po prostu kopię złożenia z przedrostkiem lub przyrostkiem.

Podręczniki SolidWorks - dobra inwestycja w wiedzę!
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”