Analiza połączenia stal/drewno/śruba


Autor tematu
siudzio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2013, 23:21
Lokalizacja: Kraków

Analiza połączenia stal/drewno/śruba

#1

Post napisał: siudzio » 18 lip 2013, 23:41

Witam,
Jestem na początkującym poziomie SW, a potrzebuję sprawdzić wytrzymałość prostej konstrukcji w Simulation. Proszę o pomoc i radę.
Konstrukcja: Prosta rama, 4 słupy (drewno konstrukcyjne), połączone na szczytach poziomymi stalowymi belkami (profil stalowy prostokątny).

Radzę sobie z tym tematem jeżeli całość była by konstrukcją spawaną, ale jeżeli pojawia się już złożenie i połączenie drewna, stali oraz muszę zastosować śruby, to nie wiem co robić. Pytania:
1) Na początku wykonałem dwa prostokątne wyciągnięcia na szczycie słupa |^|_|^|, pomiędzy które włożyłem ręcznie stalowy profil i dodałem łączące śruby z tools'ów- przy symulacji nie udało się jednak utworzyć siatki z komunikatem, że obiekty się przenikają. Nie mam pojęcia co zrobiłem źle.
2) Przy drugim podejściu do śrub (nie wiem co zrobiłem innego) siatka się utworzyła, ale teraz przy końcu symulacji jest komunikat, że "model nie jest stabilny, umocnienie nie są wystarczające." Model zamocowałem statycznie identycznie jak wcześniej wykonaną konstrukcję spawaną i nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny tego problemu.
3) Próbowałem połączyć belką z drewnem tylko wiązaniem, ale po pierwsze nie potrafię umocować to tak, aby belka sama zamontowała się równo pomiędzy wyciągnięciami drewnianego słupa, a jak już elementy wizualnie się złączą, to dalej przy symulacji pojawi się komunikat "model nie jest stabilny, umocnienie nie są wystarczające."

Proszę o jakieś wskazówki, bo ani w pomocy programu, ani w znalezionych materiałach nie ma omówionego takiego przypadku



Tagi:


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Raven » 19 lip 2013, 00:03

W SE podobne komunikaty wyskakują gdy:
a) geometria nie jest w pełni powiązana - np. dwa słupy mają wspólną podstawę, ale nie ma ograniczeń odnośnie ich wzajemnego położenia;
b) nie zostały utworzone na etapie symulacji połączenia pomiędzy wszystkimi kalkulowanymi obiektami/płaszczyznami.

Może w SW będzie podobnie?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”