problem z chmurą punktów SW 2013


Autor tematu
lucbb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2013, 18:10
Lokalizacja: bb

problem z chmurą punktów SW 2013

#1

Post napisał: lucbb » 29 cze 2013, 18:17

Witam
Mam następujący problem. Po wykonaniu scanu przedmiotu i zapisaniu chmury punktów w formacie .xyz otwieram go w programie solidworks 2013. Nie mam pojęcia dlaczego ale po najechaniu kursorem na chmurę punktów ona znika. Gdy obrócę model, przybliżę, oddale to chmura pojawia się prawidłowo, lecz gdy znowu przejadę kursorem po niej ona znika. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Dodam tylko, że gdy otworzę tą samą chmurę w solidworks 2010 to ten problem nie występuje. Mogę swobodnie przeglądać chmurę punktów i ona mi nie znika. Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem? może to kwestia jakiś ustawień ale nie mam pojęcia jakich. Dziękuje za odpowiedź



Tagi:


Autor tematu
lucbb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2013, 18:10
Lokalizacja: bb

#2

Post napisał: lucbb » 01 lip 2013, 11:38

Witam ponownie
Troszeczkę powalczyłem z tą chmurą i doszukałem się ciekawej zależności. Gdy w opcji "zastosuj scenę" mam ustawione domyślnie 3 punkty zanikający to chmura tak jak opisywałem wcześniej znika, lecz gdy zmienię scenę na dowolną inną (np: 3 punkty niebieski) chmura po najechaniu na nią kursorem tym razem nie znika ale zmienia położenie o 90 stopni. Jest to o tyle dziwne, ponieważ gdy obracam chmurę to ona wraca do normalnego położenia, a gdy tylko przestanę ją obracać i najadę kursorem to ona się jakoś dziwnie sama obraca o 90 stopni. Nie mam pojęcia z czym takie anomalie mają związek. Bardzo proszę o pomoc. Dodam tylko że w SW 2010 nic takiego się nie dzieje
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”