Dobry program do użytku domowego, w celu nauki


Autor tematu
Marsen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2013, 09:29
Lokalizacja: Kraków

Dobry program do użytku domowego, w celu nauki

#1

Post napisał: Marsen » 23 sty 2013, 09:41

Witam!
Obecnie pracuje jako operator maszyn CNC tj. wykrawarki rewolwerowej, oraz prasy krawędziowej, niestety wydarzyło się w moim życiu parę rzeczy które mogą mocno ograniczyć mi możliwość pracy w tym zawodzie, a bardzo mi się on podoba i chciałbym mimo wszystko dalej w jakiś sposób pozostać w temacie, wiec postanowiłem nauczyć się obsługi programów które pomogły by mi zostać programista/konstruktorem lub coś podobnego.

Nie za bardzo wiedziałem w której zakładce umieścić ten temat, wiec zdecydowałem się na ta od SolidWorksa, bo próbowałem sobie go zainstalować, ze względu na to ze u mnie w firmie go używają, ale wyskakiwało strasznie wiele błędów przy instalacji i sobie odpuściłem. I teraz moje pytanie: Czy moglibyście mi polecić jakiś program który byłby odpowiedni do nauki w domowym zaciszu czyt. taki który mogę ściągnąć z internetu za darmo do użytku niekomercjalnego i będzie w miarę możliwości pełną wersja, oraz żeby był to program który jest używany dość często przy takiej pracy, lub jest do takowych jak najbardziej zbliżony. Swojego czasu miałem okazje poznać podstawy obsługi AlibreDesign oraz Metalix cncKad wiec myślę ze jakiś start już mam, ale z tego co wiem to Alibre można ściągnąć tylko wersje trial, a do Metalix'a potrzeba tzw. huspa.
Licze na pomoc z waszej strony, w miarę możliwości. Jeszcze jedno, jeśli jest to istotne to na przestrzeni roku chciałbym się przenieść do Niemiec, wiec może to zaważy w jakiś sposób na waszym wyborze co do programu który mi polecicie.

Pozdrawiam!



Tagi:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#2

Post napisał: Majster70 » 23 sty 2013, 12:23

Zdaje się, że oferowany jest Solid Edge w wersji "studenckej", trzeba się tylko gdzieś zarejestrować i dalej jazda. Wersja ma chyba jakieś ograniczenia z plikiem zapisu, chyba nie można go potem otworzyć w SE z normalną licencją, trzeba model eksportować przez formaty pośrednie. Ostatnio program przejął niemiecki Siemens, więc pewnie za jakiś czas będzie bardziej popularny w Niemczech. Są też ogólnodostępne książki do nauki.
Lepszym działem byłby: Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#3

Post napisał: blue_17 » 23 sty 2013, 16:00

Wszystkie programy są na podobnym poziomie, może prawie wszystkie :D

Ja proponuję uczyć się takiego CAD-a którego używają w firmie w której chciałbyś pracować :)

Czysty zysk dla Ciebie i dla pracodawcy
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
Marsen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2013, 09:29
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: Marsen » 23 sty 2013, 23:32

Problem w tym ze u mnie w aktualnym miejscu zatrudnienia używają własnie SolidWorksa, a ja za cholerę nie mogę go zainstalować (ściągnąłem wersje 2012 z cho***uj.pl), a poza tym nie chciałbym wiązać swojej przyszłości z programowanie z tym własnie zakładem, bo tutaj grupa szeroko pojętych konstruktorów/projektantów jest traktowana jako największe zło i na nich jest skupiana cala nienawiść za wszelkie niedotrzymanie terminów, wiec średnio chce dołączać do tej grupy, dlatego chodzi mi o program który będzie jak najbardziej uniwersalny, ale z tego co piszesz wnioskuje ze wystarczy ze opanuje jeden program i na reszcie będę mógł w miarę możliwości pracować, wiec biorę się za to SE i zobaczymy.
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2013-01-24, 11:52 ]
No i kolejny problem :/ Solid Edge nie chce się zainstalować bo mam Windows XP.. Czy którykolwiek z tych programów zainstaluje się na XP czy lepiej od razu przeinstalować na Viste albo 7?

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: piocam » 25 sty 2013, 08:08

Witam.

Pod Windowsa XP nie zainstalujesz Solid Edge ST5, poszukaj ST4, będzie działało.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Szachu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:57
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

#6

Post napisał: Szachu » 27 sty 2013, 15:42

Jeżeli chcesz być "koksem" naucz się Catia. SW spokojnie da się zainstalować. Ja mam wersję 2012 ściągnięta z chomika i bez problemów działa. Solid ma także wersję studencką.

Co do innych programów:
MiniMagic, GeoMagic, Rhinoceros,

W Twojej branży przydał by Ci się EdgeCam.

Oprócz Catia posiadam wszystkie te programy :)


Autor tematu
Marsen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2013, 09:29
Lokalizacja: Kraków

#7

Post napisał: Marsen » 01 lut 2013, 22:11

Miałbyś może namiar na któryś z tych programów oprócz SE i Solida?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”