pas otwarty i wiązanie łańcucha po ścieżce


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#11

Post napisał: numerek » 25 lis 2012, 12:00

to ma służyć przede wszystkim nauce na konkretnym modelu
nie lubię się uczyć na wymyślonych rzeczach
SW mam od niedawna i się uczę

to jest część dosyć dużej maszyny w której siłownik ma podnosić duże ciężary a w związku z tym że widlaki są proste w budowie zastosuję ten sam mechanizm

wszystkie maszyny które zbudowałem zrobiłem " z głowy " ale mamy 21 wiek i skoro jest SW to do roboty :mrgreen:



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#12

Post napisał: bildder » 25 lis 2012, 12:15

To zrozumiale, ze na konkretnym modelu.
Ale z punktu widzenia praktyki nie jestem przekonany, czy warto robic to co robisz.

Do ustalenia zaleznosci kol/reolek itp sluzy operacja Pas/lancuch, ktora dziala w zlozeniu ale i na blokach szkicu - wiec mozna pewne rzeczy ustalic bez koniecznosci budowy modelu 3D.

Laczenie dziesiatek lub setek ogniw i nadawanie dla kazdego wiazan lekko mija sie z celem bo oprocz tego ze sie toczy to nic nie wnosci do zycia. Pomijam fakt, jak sie to rusza, bo potrzeba do tego niezly komuter zeby sie nie cielo...

W realnym swiecie wystepuja luzy, tarcie i wiele innych wiec wiazania SW nie sa odpowiednikiem takiej pracy. Jedyne co moze byc plusem to animacja dla klienta...ale robiac animacje nie bede kombinowal z zazebianiem kola i wprawniem w ruch tylko oszukam widza, bo ruch obrotowy okresle oddzielnie i tylko skoreluje calosc w czasie.

Zeby cokolwiek analizowac to trzeba by to zrobic z dodatkiem Motion, gdzie czesci maja mase i nadaje sie grawitacje, definiuje kontakty 3D itp. Tam mozna cokolwiek sprawdzic i w takim kontekscie jeszcze zrozumialbym to Twoja prace.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#13

Post napisał: numerek » 25 lis 2012, 12:41

no widzisz ... generalnie nie wiem czy da się to zrobić ale próbuję

jesli się da to zrobić to ja chcę wiedzieć jak - nieważne czy to jest trudne czy łatwe - jeśli zaś się nie da - należy poszukać innych rozwiązań - z tym że ... jakby to powiedzieć - u mnie słowa "się nie da" - nie istnieją , jest tylko kwestia jak długo trwa poszukiwanie rozwiązania, jestem dosyć cierpliwy :)

mimo siwych włosów na głowie lubię się uczyć a im trudniej tym lepiej :)
teraz być może nie ma sensu robienie takich wiązań ale nie wiem czy na przyszłość mi się to nie przyda ...



o kompa się nie martwię mam dobrą stację - tylko do SW
poza tym po nadaniu wiązań można łańcuch w części odciążyć lub wygasić więc będzie lżej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”