automatyczna skala rysunku


Autor tematu
ludwik65
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 25 maja 2011, 13:41
Lokalizacja: poznań

automatyczna skala rysunku

#1

Post napisał: ludwik65 » 26 paź 2012, 14:44

Witam

Podczas tworzenia dokumentacji projektu tworzę ją za pomocą wielu arkuszy tak żeby mieć tylko jeden plik (przy wielu detalach ułatwia to drukowanie). I tutaj pojawia się problem skali mianowicie stosując w poszczególnych arkuszach różne skale, skala w tabelce pozostaje taka sama jak dla pierwszego arkusza. Po za tym podczas zmiany skali widoku skala w tabelce pozostaje taka sama jak na początku. Ja natomiast chciałbym żeby ta skala w poszczególnych arkuszach w tabelkach zmieniała się wraz z doborem skali widoków kolejnych detali. Dotychczas robiłem to ręcznie ale czasem zapominałem o zmianie skali w rysunkach.
Taki sam problem rozwiązałem natomiast z automatyczną zmianą nazwy detalu, więc ze skalą też nie powinno być problemu ale niestety nie działa ten sam schemat dla skali widoku (może coś robię źle). Dla nazwy detali w tabelce zrobiłem połączenie z właściwościami przez instrukcję: $PRPSHEET:"SW-Nazwa pliku(File Name)". Dla skali zrobiłem to samo czyli $PRPSHEET:"SW-Skala Widoku(Scale View)".

Proszę o podanie rozwiązania może ktoś już miał podobny problem :P
Z góry dzięki!



Tagi:


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1246
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#2

Post napisał: rc666 » 26 paź 2012, 15:11

Nie rozumiem w czym problem??
Podczas dodawania nowego arkusza otwiera sie okiengo z formatem arkusza jaki chcesz wybrac i u gory jest skala. U mnie w SW tak jest. Wtedy mozesz sobie wpisac jaka skale chcesz dla danego arkusza
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”