Solidworks 2009 - problem z parametryzacja


Autor tematu
spnjunk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2012, 12:35
Lokalizacja: Lubartów

Solidworks 2009 - problem z parametryzacja

#1

Post napisał: spnjunk » 26 wrz 2012, 13:10

Witam i proszę o pomoc : ),
W SolidWorks'ie 2009 utworzyłem tabele konfiguracji modelu kołnierza z podstawa (http://www.uploader.pl/file/283600/cza- ... ldprt.html ). Pomiedzy nimi jest zaokraglenie. W konfiguracji2 podstawe mam wygaszona ($STAN@podstawa), natomiast po jej przywroceniu znika mi zaokraglenie. Moge je oczywiście przywrócić poprzez MODYFIKUJ KONFUGIRACJE->odznacz wygas zaokraglenie, ale zalezy mi, aby to nastepowalo automatycznie (czyli po kliknieciu w dana kofiguracje, caly model ma sie przebudowywac). W CATIi analogiczny przyklad rozwiązany jest to za pomocą 'rules' -> http://www.uploader.pl/file/283602/part1.catpart.html

Czy w solidworksie musze do tego celu użyć relacji, powiązań czy jakiś równań? Jeśli tak to proszę o instrukcję w jaki sposób to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc!



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 01 paź 2012, 08:09

Pobralem ten model i nie widze, zeby ta operacja byla wygaszona w konfiguracji 2.
Poza tym chyba nie rozumiesz jak to dziala. Jezeli jest operacja potomek (rodzica) to wygaszajac rodzica wszystkie potomki sa wygaszone. Jezeli przywracasz rodzica nie przywracasz z automatu potomkow.

Po to jest tabela konfiguracji (nie musi byc Excel) zeby ustalic, jaka operacja ma byc w danej konfiguracji wygaszona a jaka przywrocona. Trzeba dodac do sterowania rowniez zaokraglenie i dla danej konfiguracji wpisac "w" albo "p".
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


fela710
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2012, 23:59
Lokalizacja: P-N

#3

Post napisał: fela710 » 30 lis 2012, 11:06

Ja również robię parametryzację w SW2012 i pojawił mi się problem, ponieważ potrzebuje, żeby Excel zapisywał mi dane w pliku txt (potrzebne do edytowania zmiennych globalnych opisanych równaniem), problem polega na tym, że gdy zapisuję plik przez opcje menu>> zapisz jako>> Tekst formatowany (oddzielany tabulacjami) to podwaja mi znak "", a tego już SW nie chce tolerować...

to chcę otrzymać:
"D1@Szkic11" = 360 / "i"
"i"= 5
"D1@Szyk kołowy1" = "i"

to otrzymuję:
"""D1@Szkic11""" = 360 / """i"""
"""i""=" 5
"""D1@Szyk" "kołowy1""" = """i"""


Spotkał się już może ktoś z tym problemem?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”