BOM - zmiana właściwości modeli


Autor tematu
dociekliwy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2012, 12:49
Lokalizacja: Łódź

BOM - zmiana właściwości modeli

#1

Post napisał: dociekliwy » 25 mar 2012, 00:25

Witam,
Szukam rozwiązania problemu zmiany nazw i numerów elementów złożenia. Podczas projektowania nie zawsze panuję nad odpowiednią numeracją i nazewnictwem części, dlatego na koniec zawsze muszę te właściwości zmieniać. Jest to trochę monotonne i czasochłonne, dlatego szukam usprawnień w tej materii, niestety bez większych efektów. Marzy mi się eksport BOMa do excela, zmiana właściwości i aktualizacja z automatu w nazwach modeli. Niestety, o ile z tabeli konfiguracji można z poziomu excela zmieniać właściowości w SW, to z BOMa już nie. Wyczytałem w helpie, że zmiana zawartości jakiejkolwiek komórki excela powoduje utratę połączenia z modelem.
Macie jakiś sposób na w miarę szybką zmianę parametrów modeli danego złożenia?
Jak radzicie sobie z numeracją części i przypisywaniem innych właściwości modelom dość rozbudowanych złożeń?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem



Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#2

Post napisał: blue_17 » 25 mar 2012, 12:44

Da się to zrobić w harmonogramie zadań solidworksa

Lub ręcznie zmieniać dodając poprez zastąp część i wskazać skopiowany part pod inną nazwą
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
dociekliwy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2012, 12:49
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: dociekliwy » 25 mar 2012, 21:39

Sama zmiana nie jest problemem, PPM>SolidWorks>Zmień nazwę, ale jest to czasochłonne i nie zdaje egzaminu dla większej ilości elementów. Jak już pisałem najleszym wyjście było by wrzucenie całego BOMa do excela i tam zmienianie.
Co do harmonogramu, to może masz rację, zapomniałem o nim, ale będę musiał i tam poszukać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”