Powiększyć część


Autor tematu
Hasish
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2012, 10:26
Lokalizacja: Polska

Powiększyć część

#1

Post napisał: Hasish » 02 lut 2012, 10:29

Witam.
Jestem studentem i wykonuję projekt maszyny na zaliczenie. Generalnie sprawa idzie dobrze, ale problem mam jeden. Zrobiłem jedną część i się okazało, że jest za mała dwukrotnie. Robić od nowa nie chcę, zatem szukam sposobu na programowe zwiększenie obiektu. Znaleźć nie mogę, ani na widoku, ani w pomocy, w internecie też nie.

Jest gdzieś taka opcja, aby powiększyć i zachować proporcje?




rudolf26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 22 mar 2007, 22:09
Lokalizacja: Płock

Skala

#2

Post napisał: rudolf26 » 02 lut 2012, 11:22

Pewnie chodzi ci o "skalę". Powinna być w każdym programie do modelowania taka opcja. Trzeba wpisać o ile powiększyć albo zmniejszyć modelowany element i program przeskaluje bryłę.


Wojteo CK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2009, 17:52
Lokalizacja: Kielce

#3

Post napisał: Wojteo CK » 02 lut 2012, 18:58

Hasish pisze: Znaleźć nie mogę, ani na widoku, ani w pomocy, w internecie też nie.
To dziwne co piszesz bo u mnie w pomocy jest takie zagadnienie. Mam SolidWorksa 2010

Wpisz w pomocy "Operacje skali"

Napisz też co za SolidWorksa masz, chociaż wydaje mi się że w starszych wersjach niż 2010 powinna być taka operacja.
Scientists dream about doing great things. Engineers do them.

James A. Michener


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 917
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#4

Post napisał: Pneumokok » 03 lut 2012, 14:18

bo to pewnikiem jest wersja studencja SW, a tam 3/4 możliwości usunięto...
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

CAD Perfekt
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Post napisał: CAD Perfekt » 04 lut 2012, 12:16

Nie ma znaczenia czy to wersja studencka czy nie i zdecydowanie w wersji studenckiej nic nie usunięto. Wersja studencka od komercyjnej nie różni się niczym poza tym że z definicji jest dostępna o wersję niżej niż komercyjna. No ale to tak tytułem wstępu

Jeśli chcecie przeskalować model należy wejść we Wstaw ->Operacje ->Skala
Wybrać sposób skalowania, wpisać współczynnik skali i gotowe.

Jeśli będzie potrzeba w tym miejscu http://www.youtube.com/user/SzkolenieSo ... ature=mhee zamieszczę stosowny filmik.
Paweł Kosmatka
Dedykowane Szkolenia SolidWorks
Skanowanie 3D
>>>szkoleniesolidworks.pl<<<
>>>solidworksforum.pl<<<
CSWP CSWST


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 917
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#6

Post napisał: Pneumokok » 04 lut 2012, 16:08

A co znaczy stwierdzenie "wersja niżej" ? Bo nie rozumiem :)
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

CAD Perfekt
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Post napisał: CAD Perfekt » 05 lut 2012, 12:44

Wersja niżej znaczy tyle ze wersja studencka jest zawsze o jedna niżej od komercyjnej czyli aktualnie obowiązująca wersją komercyjna jest wersja 2012 a aktualna wersja studencka jest 2011 i nie ma ona nic ograniczonego występuje w najwyższym pakiecie PREMIUM. Tyle ze jak pisałem jest o jedna wersje do tylu czyli 2011.
Paweł Kosmatka
Dedykowane Szkolenia SolidWorks
Skanowanie 3D
>>>szkoleniesolidworks.pl<<<
>>>solidworksforum.pl<<<
CSWP CSWST


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 917
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#8

Post napisał: Pneumokok » 05 lut 2012, 12:55

A to jest bardzo ciekawe co Kolega mówi. Ostatni raz gdy używałem wersji studenckiej [SW 2009], to nie było w niej np. Toolboxa i przez to bardzo przydatna funkcja Smart Fasteners [nie wiem dokładnie jak się to pisze ;)] czyli wstawianie, np śrub, nakrętek, podkładek, nie działała. Może od tego czasu się to pozmieniało...Jednak to poważnie mnie zraziło do wersji studenckich i od tamtego czasu takowych nie używam.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#9

Post napisał: blue_17 » 05 lut 2012, 13:54

CAD Perfekt pisze:Jeśli będzie potrzeba w tym miejscu http://www.youtube.com/us...ks?feature=mhee zamieszczę stosowny filmik.

To ja zapraszam kolegę do oglądania moich tutoriuali :wink:

Moje tutoriale

Cieszę się że nie tylko ja odpowiadam na pytania z SolidWorksa

Co do wersji studenckiej to potwierdzam - trochę działałem w niej i wyszło mi 248 części :)

wersja studencka niema toolboxa oraz kreatorów, w symulacji można tylko wykonać dla jednej części tak samo co do symulacji przepływów, i przy zapisie do pdf-a stępluje że to jest solidworks tylko do użytku akademickiego.

Dodatkowo jest ubogo odnosnie formatów do zapisywania chyba 1/2 co wersja komercyjna

Poza tym nie zauważyłem różnic być może dlatego ze nie korzystałem z modułu for i blach
CAD Perfekt pisze:Jeśli chcecie przeskalować model należy wejść we Wstaw ->Operacje ->Skala
Wybrać sposób skalowania, wpisać współczynnik skali i gotowe.
Przed wybraniem pozycji z menu trzeba zaznaczyć całą część bo wtedy dopiero w menu pokaże się opcja skala

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


polak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: szczecin

#10

Post napisał: polak » 06 lut 2012, 11:20

CAD Perfekt pisze:Wersja niżej znaczy tyle ze wersja studencka jest zawsze o jedna niżej od komercyjnej czyli aktualnie obowiązująca wersją komercyjna jest wersja 2012 a aktualna wersja studencka jest 2011 i nie ma ona nic ograniczonego występuje w najwyższym pakiecie PREMIUM. Tyle ze jak pisałem jest o jedna wersje do tylu czyli 2011.
Ciekawe, fakt studencką używałem dość dawno temu bodaj coś około 2010 to była okrojona z tych bardziej zaawansowanych funkcji.
Ale z numeracją nie mogę się zgodzić bo studenckie są właśnie nowsze niż wersje komercyjne tj są inaczej oznaczane a dokładniej rokiem akademickim 2011/2012 czy 2010/2011.
A do autora wątku jak to projekt na zaliczenie to może warto spróbować wydębić od uczelni licencje edukacyjną? to licencja praktycznie w wersji premium tylko z opisami ze edukacyjna, nic nie ma okrojonego.

Chociaż teraz patrze na stronę solida to już studencka nie jest niczym ograniczona tylko pełny pakiet premium już jest.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”